امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52684
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل در آغاز نشست عمومی مجمع عمومی سازمان ملل بر لزوم دستیابی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل در آغاز نشست عمومی مجمع عمومی سازمان ملل بر لزوم دستیابی به اهداف هزاره تاکید کرد.

وی همچنین گفت باید برای رعایت حقوق زنان و توانمندسازی‌ آنان تلاش کرد.
دبیر کل سازمان ملل در ادامه به موضوع سوریه پرداخت و صدور قطعنامه‌ای الزام‌آور برای نابودی تسلیحات هسته‌ای سوریه را خواستار شد.
با این حال «بان‌کی‌مون» گفت نابودی تسلیحات شیمیایی در حالی جریان جنگ همچنان در حال نابود کردن سوریه است، نمی‌تواند راضی‌کننده باشد.
دبیرکل سازمان ملل در این اظهارات از دولت و مخالفان سوری خواست به تمام تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشند.
وی بار دیگر ابراز امیدواری کرد نشست موسوم به «ژنو 2» در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار شود. دبیر کل سازمان ملل افزود: دستیابی به پیروزی نظامی یک توهم است. تنها راه، رسیدن به توافقی سیاسی است.
به گفته «بان‌کی‌مون» کارشناسان تسلیحاتی سازمان ملل روز چهارشنبه برای بررسی موارد ادعایی استفاده از تسلیحات شیمیایی به سوریه بازمی‌گردند.
دبیر کل سازمان ملل در ادامه به موضوع مذاکرات سازش رژیم‌صهیونیستی و تشکیلات خودگردان پرداخت و به دو طرف هشدار داد که «پنجره دیپلماسی برای تحقق راهکار دو دولتی به سرعت در حال بسته شدن است». وی از مقامات اسرائیلی و فلسطینی خواست در این زمینه از خود درایت و رهبری نشان دهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها