امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52716
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه گردهمایی رؤسای ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه گردهمایی رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی در جمع خبرنگاران با اشاره به شایعه معرفی وی به مجلس از سوی رئیس‌جمهور قبل از سفر به نیویورک گفت: درباره صحبت آقای روحانی با نمایندگان در مورد معرفی بنده به مجلس اطلاع خاصی ندارم با این حال در این مدت ارتباط زیادی با نمایندگان بخصوص شخص آقای لاریجانی داشته‌ام و همیشه سعی کردم از توصیه‌ها و راهنمایی ایشان استفاده کنم.

وی با اشاره به عدم اعمال شهریه جدید دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به اینکه مصوبه جدید هیئت امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر افزایش شهریه‌ها، در دفترچه‌های امسال درج شده بود، ورودی‌های مقطع دکتری در سال 92 طبق روال سابق و مطابق با مصوبات سال 91 ، شهریه‌های خود را پرداخت می‌کنند و عدد اعلام شده برای شهریه‌های سال جدید به آینده موکول می‌شود.

توفیقی در پاسخ به این سؤال که کی‌نژاد گفته است یکی از اعضای هیات مدیره دانشگاه ایرانیان انصراف داده است و با توجه به انصراف وی احتمال بروز مشکل در این دانشگاه وجود دارد گفت: اطلاعی در این رابطه ندارم و قرار است وضعیت این دانشگاه در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.

سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به ادامه فعالیت مؤسسات تک‌جنسیتی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس گفت: تحصیل در موسسات تک جنسیتی یک انتخاب است و در دیگر کشورها دانشگاه‌های تک جنسیتی نیز فعالیت دارند.

وی افزود: وجود این موسسات موجب ایجاد فضای اختیار و انتخاب در سطح جامعه می‌شود و مادامی که این دانشگاه‌ها داوطلب برای تحصیل داشته باشند بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه می دهد.

توفیقی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت دانشجویان ستاره‌دار تاکید کرد: وضعیت این دانشجویان تا سال 91 بررسی شده و تا امروز 40 دانشجو به دانشگاه‌ها بازگشته‌اند.

وی افزود: اساتید محروم از خدمت نیز به هر نحوی که احساس کنند حقی از آنها ضایع شده، می‌توانند برای درخواست تجدید نظر اقدام کنند، ضمن اینکه برای ما مسئولیتی در نوع تقاضاها وجود ندارد.

سرپرست وزارت علوم درباره وضعیت پذیرش دانشگاه عدالت نیز خاطرنشان کرد: اگر این دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو کرده است، حتما از شورای گسترش وزارت علوم مجوز دارد و غیر از این نمی‌تواند فعالیت خود را آغاز کند.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار یکی از رسانه‌ها درباره امکان برکناری رؤسای دانشگاه‌های جامع و پیام نور گفت: تصمیمی در این رابطه ندارم و تغییر رؤسای دانشگاه‌های جامع و پیام نور در دستور کار بنده نیست.

توفیقی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت خود برای ادامه کار در راس وزارت علوم گفت: نظر آقای روحانی بر این است که بنده به مجلس معرفی شوم و بر همین اساس نیز در حال حاضر مشغول تهیه برنامه هستم.

وی در پایان درباره شایعه حضور خود در سمت معاونت علمی و پژوهشی وزارت علوم گفت: هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم و صحبتی درباره این پست با من نشده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها