امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5272
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 111
حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه حجر بن عدی از یاران وفادار حضرت علی (ع) است که به دست معاویه شهید ...

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه حجر بن عدی از یاران وفادار حضرت علی (ع) است که به دست معاویه شهید شد، اظهار کرد: اهانت به پیکر مطهر حجر بن عدی توسط گروه‌های تکفیری انجام شده است که با شیعه که اساس و بنیان اسلام را تشکیل می‌دهد مخالف هستند.

وی افزود: سران این گروه از ابتدا با حضرت علی (ع) مخالفت می‌کردند و اکنون پیروان آنها با تفکرات شیعه مانند عزاداری، زیارت و تبرک جستن به اماکن مقدسه مخالف هستند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه این گونه اقدامات از تفکرات وهابی سرچشمه می‌گیرد، تصریح کرد: وهابی‌ها عقده دشمنی با اهل‌بیت را دارند و بر این اساس از هیچ اقدامی بر علیه مسلمانان فروگذار نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: تعجب اینجا است که کشورهایی مانند عربستان سعودی، قطر، ترکیه که ادعای مسلمانی دارند از این تروریست‌ها که به خون، جان و ناموس مردم رحم نمی‌کنند حمایت و در واقع وابستگی خود را به آمریکا، انگلیس و استکبار جهانی ثابت می‌کنند.

رهبر تاکید کرد: جهان اسلام امروز با روح تشیع موج انقلابی را در دنیا ایجاد کرده و بیداری جهان اسلام از نتایج انقلاب اسلامی بوده که برگرفته از اندیشه‌های تشیع است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جبهه‌ای بر ضد اسلام تشکیل داده‌اند، افزود: در واقع این فتنه‌ها به دست آمریکا و انگلیس هدایت و به دست گروه‌های تکفیری و وهابی در کشورهای عربی انجام می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: با بررسی سابقه تفکر وهابیت و گروه‌های تکفیری متوجه می‌شویم که سابقه این افراد در اهانت به امکان مذهبی به 10‌ها سال پیش برمی‌گردد که از آن جمله تخریب قبور ائمه بقیع است.

وی ادامه داد: هشدار سید حسن نصرالله نسبت به تخریب اماکن مذهبی در واقع هشداری از جانب تمام مسلمانان است چرا که در صورت اهانت این افراد به قبور ائمه باید در مقابل این جریان فساد بایستیم.

رهبر تصریح کرد: کشور ایران از سوریه و مقاومت در منطقه حمایت می‌کند چرا که این اقدام در واقع ایستادگی در برابر کفری بوده که از آستین صهیونیست‌ها بیرون آمده است.

وی اضافه کرد: جای تأسف است که دولت‌های اسلامی در برابر این بی‌حرمتی‌ها، هنجارشکنی‌ها و این اعمال قبیح واکنشی نشان نداده‌اند بنابراین وظیفه مسلمانان است که از حیثیت اصحاب پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع) حمایت کنند و دست خائن این افراد را از کشورهای اسلامی کوتاه کنند.

انتهای پیام/63008/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها