امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52731
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پس از پیروزی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پس از پیروزی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه دولت انتقالی آغاز شده است. اما در عین حال در پس پرده رایزنی‌هایی درباره وزرای احتمالی کابینه در جریان است. 

ظاهرا قرار است دموکرات‌مسیحی‌ها، سوسیال‌مسیحی‌ها با سوسیال‌دموکرات‌های رقیب تشکیل ائتلاف دهند.

بنابر نظرسنجی‌ها بیشتر آلمانی‌ها هم از چنین ائتلافی حمایت می‌کنند.

البته مشخص است که سوسیال‌دموکرات‌ها شریکی پردردسر برای ائتلاف دموکرات مسیحی خواهند بود. «زیگمار گابریل» رئیس این حزب گفت که در این مورد تصمیم‌گیری نشده و نمی‌توان در این مورد خودکار عمل کرد.

نشریه آلمانی «فوکوس» بخشی از گمانه‌زنی‌ها درباره وزرای احتمالی را منتشر کرده است:
1) «ولفگانگ شویبله» وزیر 71 ساله دارایی از حزب دموکرات مسیحی احتمالا در دولت آینده نیز حضور خواهد داشت. البته در صورت تشکیل ائتلاف نظر سوسیال‌دموکرات‌ها هم مهم است چرا که اشتاین بروک قبلا وزیر دارایی مرکل بود و احتمالا این حزب از وی خواهد خواست تا این سمت را در اختیارشان بگذارد.

2)‌«توماس دی‌میتزیره» وزیر دفاع که وی نیز هم‌حزبی مرکل است در ماه‌های گذشته با مشکلاتی مواجه بوده است که موضوع پهپادها نظامی از جمله انهاست.

با این حال مرکل امکان باقی ماندن این وزیر 59 ساله را زیاد می‌داند.

3)‌ «اورسولا فون‌درلین» وزیر کار دولت و امور اجتماعی مرکل از حزب دموکرات‌مسیحی که پس از استعفای « فرانتس یوزف یونگ» جانشین وی شد. احتمال می‌رود که وی برای سمت دیگری معرفی شود از جمله وزیر سلامت. این وزیر 54 ساله  پزشک است و رویای رفتن به اتحادیه اروپا در بروکسل را در سر دارد.

 4) پتیر آلتمایر وزیر  محیط‌زیست، دیگر وزیر آلمانی  هم حزبی  مرکل است. در صورتی که سوسیال‌دموکرات‌ها برای این حزب برنامه‌ای نداشته باشند، احتمال انتخاب مجدد وی زیاد است.

در مقابل « فرانک والتر اشتاین‌مایر» و زیر خارجه پیشین و زیگمار گابریل برخی دیگر از اعضای سوسیال دموکرات هستند که تصور می‌شود در صورت توافق در زمینه ائتلاف در دولت آتی این کشور حضور داشته باشند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها