امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52734
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه سی ان ان، «دیلما روسف» در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه سی ان ان، «دیلما روسف» در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که افشاگری‌های اخیر درباره شبکه جاسوسی آمریکا خشم سراسر جهان را برانگیخت.

وی تصریح کرد که ارتباطات دیپلمات‌های برزیلی مورد استراق سمع قرار گرفته است.

روسف همچنین در سخنان خود تصریح کرد که دولت‌های دوست که به دنبال تأمین مشارکت استراتژیک هستند نمی‌توانند اجازه ادامه اقدامات غیرقانونی را دهند.

روسف درباره برنامه جاسوسی آمریکا گفت: آنچه که ما در اینجا شاهد آن بودیم، نقض جدی آزادی‌های مدنی و حاکمیت کشور من بوده است.

رئیس‌جمهور برزیل برای نشان دادن خشم خود از برنامه جاسوسی آمریکا تصریح کرد: بدون حق حریم خصوصی، آزادی بیان یا افکار وجود ندارد و بنابراین هیچ دموکراسی وجود نخواهد داشت.

وی گفت: ما یک کشور دموکراتیک هستیم که اطراف ما را کشورهای دموکراتیکی گرفته‌اند که به قوانین بین‌الملل احترام می‌گذارند.

روسف تأکید کرد: حتی بدتر از آن (برنامه جاسوسی آمریکا) این است که شرکت‌های خصوصی به اجرای این نوع جاسوسی‌ها کمک کردند. حق امنیت شهروندان یک کشور زمانیکه کشور دیگری آنرا نقض می‌کند، قابل تضمین نیست.

رئیس‌جمهور برزیل ادامه داد: دخالت در امور کشور دیگر، نقض قانون بین‌الملل است و خشم برزیل جدی است و اطلاعات شهروندان به صورت تبعیض‌آمیزی مورد تهاجم و حمله قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها