امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۸:۵۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52749
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 81
مهدی محمدنبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد نحوه صعود تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به مرحله یک ...

مهدی محمدنبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد نحوه صعود تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به مرحله یک چهارم جام جهانی که مورد سؤال بسیاری از اهالی فوتبال است، گفت:‌ مسابقات فوتبال ساحلی نسبت به سایر مسابقات فوتبال سه ویژگی منحصر به فرد دارد. اول اینکه فوتبال ساحلی به جای دو نیمه، سه نیمه 12 دقیقه‌ای است که تا زمانی که توپ در جریان است این زمان محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: ویژگی دوم فوتبال ساحلی این است که در فوتبال ساحلی مساوی نداریم و یک تیم باید پیروز شود.

دبیر فدراسیون فوتبال افزود: ویژگی سوم فوتبال ساحلی این است که در مرحله گروهی تیمی که اول می‌شود به مرحله بعد صعود می‌کند و از گروه جدا می‌شود و تیم‌های دوم، سوم و چهارم در صورتی که هم‌امتیاز باشند امتیاز و گل‌های بازی این تیم‌ها مقابل صدرنشین گروه محاسبه نخواهد شد و نتایج سایر دیدارها ملاک صعود قرار می‌گیرد.

نبی با اشاره به شرایطی که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در جام جهانی پیدا کرد، گفت: در این گروه تیم برزیل به عنوان صدرنشین صعود کرد و سه تیم ایران،‌ اوکراین و سنگال هم‌امتیاز بودند، بنابراین تفاضل گل را محاسبه و ملاک صعود تیم دوم قرار دادند و با توجه به اینکه بازی با برزیل برای هیچکدام از سه تیم لحاظ نشد، تیم ایران با تفاضل گل مثبت یک به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد صعود کرد و تیم اوکراین با تفاضل گل صفر در رده سوم قرار گرفت و سنگال با تفاضل گل منفی یک تیم چهارم گروه شد.

نبی در مورد اینکه اما شب گذشته عادل فردوسی‌پور دلایل دیگری برای صعود ایران عنوان کرد، گفت: عادل فردوسی‌پور در برنامه 90 هم دچار اشتباه شد زیرا صعود ایران به مرحله بعد با همین قوانینی که شرح دادم صورت گرفت و هیچ ارتباطی به گل به خودی و مسائل دیگر ندارد.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار