امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52767
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 33
امیر خجسته نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه ...

امیر خجسته نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون امور شوراها پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه، موضوع تربیت کادر مدیریتی وزارت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه وزارت کشور بیش از پنج هزار پست سیاسی و مدیریتی دارد، در شرایط کنونی ضرورت کادرسازی و تربیت نیروهای انسانی بیش از پیش نمایان می‌شود.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه انتخاب و انتصابات خلق‌الساعه مدیران، شهرداران، فرمانداران و استانداران به هیچ وجه قابل قبول نیست، تصریح کرد: در نشست امروز این کمیسیون، موضوعات و محورها به عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور منتقل شد و وی این موضوعات را تأیید کرد.

وی با بیان اینکه انتصابات فرمانداران و استانداران باید تابع ضوابط خاصی باشد، اضافه کرد: وزیر کشور باید در چارچوب خاص این موضوعات را پیگیری کرده و تحت تأثیر فشارهای سیاسی قرار نگیرد.

خجسته با اشاره به بررسی موضوع تقسیمات کشور با حضور وزیر کشور در این جلسه، گفت:‌ در نشست امروز موضوع انتخاب 20 نماینده جدید مجلس، ارتقای روستاها به شهرها و نیز انتقال پایتخت مورد بررسی قرار گرفت، از طرف دیگر با توجه به اینکه این گونه مسائل به صورت لوایح از سوی دولت به مجلس ارائه نشد، نمایندگان این محورها را به صورت طرح ارائه کردند، اما برای رسیدگی بیشتر و اصلاحات کارشناسی، این طرح‌ها به دولت ارجاع داده شد تا بعد از بررسی این موضوعات به صورت لوایحی به مجلس تقدیم شوند.

نماینده همدان در خانه ملت با بیان اینکه استفاده از نخبگان مجلس و نمایندگان ادوار در کمیسیون‌های اقتصادی وزارت کشور یکی دیگر از انتظارات مجلس از این وزارتخانه است، یادآور شد: همچنین در نشست امروز، موضوع تشکیل جلسات تخصصی مجامع استان‌ها با حضور مسئولان وزارت کشور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

وی تأکید کرد: تعیین و تکلیف کارت ملی هوشمند و توزیع آن میان تمام مردم کشور، توجه ویژه به نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، پلیس پیشگیری، آموزش شهرداری و اعضای شورای شهر، ساماندهی متکدیان از دیگر درخواست های نمایندگان و اعضای کمیسیون شوراها از وزیر کشور بود.

امیر خجسته ادامه داد: در این جلسه از رحمانی‌فضلی خواستیم که هر چه سریع‌تر وضعیت لوایح باقی مانده مانند لایحه دهیاری‌ها را تعیین و تکلیف کند، همچنین موضوع امنیت داخلی  و مناطق مرزی از سوی نمایندگان مورد تأکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کمیسیون شوراها امروز مسئله نحوه هزینه‌کرد بودجه حوادث غیرمترقبه مورد بررسی قرار داد، تصریح کرد: هم‌اکنون اختصاص این بودجه در کشور در اختیار نهاد ریاست‌جمهوری قرار دارد که متأسفانه با این شرایط، بودجه حوادث غیرمترقبه در مکان‌های درست مصرف نمی‌شود، از این رو این اعتبارات باید با جای اول خود که همان وزارت کشور است، برگردد.

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس، با تأکید بر اینکه در نشست امروز با اتفاق آراء یعقوب جدگال به عنوان عضو جدید کمیسیون شوراها انتخاب شد، گفت: در نشست امروز همچنین بر افزایش فعالیت و ارتباط معاون پارلمانی وزارت کشور با نمایندگان مجلس تأکید شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها