امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52786
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جمعیت الوفاق بحرین، دیروز عصر در منطقه «جبلة حبشی» تجمع گسترده ای در همبستگی با خلیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جمعیت الوفاق بحرین، دیروز عصر در منطقه «جبلة حبشی» تجمع گسترده ای در همبستگی با خلیل المرزوق معاون سیاسی دبیر کل جمعیت الوفاق برگزار شد که تعداد زیادی از شهروندان بحرینی در آن شرکت کردند و خواستار آزادی سریع او شدند.

تجمع کنندگان تاکید کردند که مرزوق به خاطر اندیشه ها وفعالیت سیاسییش بازداشت شده است.

یوسف المحافظه حقوقدان بحرینی در این تجمع ضمن ایراد سخنرانی،همبستگی کامل خود را با خلیل المرزوق اعلام کرد.

یوسف المحافظه افزود: «مرزوق همیشه بر مسالمت آمیز بودن تاکید داشته است.»

او تاکید کرد: «دستگیری مرزوق حقیقت ملت را تغییر نخواهد داد.ملت به خاطر مطالبه حقوقش انقلاب کرده و هیچ گاه به منازل بر نخواهند گشت.»

ابراهیم المرزوق پدر خلیل المرزوق اتهامات فرزندش را باطل خواند و گفت: « خلیل حریص به مصلحت وطن و پیشرفت آن بود و هیچگاه دعوت به خشونت نکرده و دنبال مصالح شخصی نبوده.»

نیروهای امنیتی بحرین خلیل المرزوق را در 17 سپتامبر به اتهام  تحریک به خشونت و تروریسم دستگیر کردند و به دادستانی کل این کشور تحویل دادند.

ملت بحرین از سال 2011 در اعتراض به استبداد خاندان آل خلیفه دست به راهپیمایی های و اعتراضات گسترده ای زده است. خاندان حاکم برای سرکوب انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین از انواع ابزارها استفاده کرده است.

آنها بسیاری از رهبران انقلاب را به زندان انداخته اند و برای سرکوب تظاهرات کنندگان از اسلحه با گلوله های ساچمه ای استفاده میکنند وگاهی گشتی های نیروهای امنیتی شهروندان معترض را زیر می گیرند. نتیجه سرکوب خاندان آل خلیفه 138 شهید و صدها زخمی است که تعداد زیادی از آنها را زن و کودک هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار