امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5279
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 210
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعیدی‌کیا کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعیدی‌کیا کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز در نشست انتخاباتی با دانشجویان در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، گفت: در انتخابات سال 88 یک حماسه آفریده شد که 80 درصد واجدان شرایط به پای صندوق‌های رای رفتند اما در رای‌گیری 14 میلیون رای از تعداد 40 میلیون رای‌دهنده به کسی تعلق گرفت که برنده انتخابات نبود، البته این آراء نیز بسیار محترم است و در هیچ جامعه‌ای امکان ندارد که همه مردم یک طرز فکر داشته باشند ولی در جریان قبل و بعد از انتخابات اشتباهاتی از سوی فردی که رای آورد و افرادی که رای نیاوردند زمینه فتنه‌ استکبار علیه ما آماده کرده بود را بارور کرده بود.

وی افزود: در آن زمان عده‌ای آشوبگر نیز به میدان آمدند و زمانی که احساس خطر شد، مردم دوباره تحت حمایت مقام معظم رهبری فتنه را جمع کردند.

سعیدی‌کیا ادامه داد: بنابراین برنده انتخابات سال 88 مردم هستند و بازنده آن هم کسانی هستند که رای نیاوردند و هم کسی که رای آورد.

* خطوط کلی ارتباطات خارجی کشور سیاست‌های ولایت فقیه است

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در مورد چگونگی برقراری رابطه با آمریکا، گفت: خطوط کلی سیاست خارجی کشور بر اساس سیاست‌های کلی نظام و در مسئولیت مقام معظم رهبری است و رئیس‌جمهور باید سیاست‌های ولی فقیه را به خوبی اجرا کند.

وی افزود:‌ همه دنیا آمریکا نیست و ما می‌توانیم با کشورهای دیگر ارتباط خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اقتصاد ما باید صادرات محور باشد تا کیفیت و کمیت در کشور رشد کند و رابطه سیاسی ما با کار اقتصادی تقویت شود.

سعیدی‌کیا ترانزیت را یکی از وسایلی دانست که در برقراری ارتباط و تعامل با کشورهای دیگر موثر است و گفت: ما می‌توانیم از طریق ترانزیت رابطه خود را با کشورهای دیگر تقویت کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور ما جزو 10 کشور با پتانسیل خوب تورریستی در دنیا است، می‌توانیم برای موضوع توریسم نیز برنامه‌ریزی کنیم تا از این طریق با کشورهای دیگر در ارتباط باشیم.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از ناکارآمدی‌های مدیریت کشور زیر چتر پول نفت پنهان است و مشکلات مالیاتی ما نیز به دلیل وجود پول نفت است و اینکه برخی افراد مشکلات را به دلیل تحریم می‌دانند، اشتباه است.

سعیدی‌کیا عنوان کرد: ما باید با مردم با صداقت رفتار کنیم،‌ در حال حاضر بخشی از مشکلات ما مربوط به تحریم است ولی قسمتی نیز به سوء مدیریت برمی‌گردد.

وی ادامه داد: مسائل فرهنگی نیز بسیار مهم هستند ولی در حال حاضر ما در فرهنگ از علم عقب هستیم و متناسب با تولیدات علمی، تولیدات فرهنگی نداریم در حالی که باید در همه بخش‌ها همگام پیش برویم.

وی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی باید در عمل صورت گیرد زیرا با شعار ممکن نیست.

سعیدی‌کیا افزود: در حال حاضر اعتماد مردم به مسئولان به دلیل قول‌های عمل نشده افت کرده است که این مسئله خطر است و راهی جز برخورد صادقانه با مردم برای اصلاح آن نیست.

وی با نقد دولت دهم گفت: دولت دهم کارهای خوبی انجام داد که اجرای طرح مسکن مهر و مسکن روستایی، پیشرفت‌های علمی، ساماندهی سوخت و توجه به کارهای عمرانی از جمله کارهای خوب این دولت بوده‌اند ولی در این دولت اقتصاد کشور نابسامان شده است، افت شدید ارزش پول ملی در دوره کوتاه صورت گرفته است و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز متلاشی شده است.

سعیدی‌کیا گفت: تغییر پی در پی مدیران نیز یکی دیگر از ضعف‌های دولت احمد‌ی‌نژاد است در حالی که اکنون تنها یک وزیر از دولت اول احمدی‌نژاد بر سر کار است. قانون گریزی نیز یکی دیگر از نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها