امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52791
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز در نوبت صبح نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز در نوبت صبح نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی در مورد موضوعاتی چون برنامه هسته‌ای ایران، سوریه، مذاکرات سازش و ناآرامی‌ها در آفریقا صحبت کرد.

وی در مورد برنامه هسته‌ای ایران گفت فرانسه به مذاکره برای حل موضوع هسته‌ای ایران متعهد است و به همین جهت تصمیم گرفته است شخصا با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران دیدار کند.

اولاند در مورد رویکرد جدید ایران نیز گفت: کورسویی از امید در اظهارات رئیس‌جمهور جدید ایران دیده می‌شود. اما باید دید که آیا این اظهارات به عمل منتهی می‌شود یا خیر.

رئیس‌جمهور فرانسه در این سخنرانی به موضوع سوریه نیز پرداخت و بار دیگر دمشق را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرد. وی پاسخگویی عاملان این حمله و همچنین صدور قطعنامه‌ای قدرتمند در شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شد. وی همچنین برای اولین بار از لزوم بازنگری و تعریف مجدد حق وتو در شورای امنیت در مواردی چون بحث سوریه، سخن گفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها