امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52804
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات همه جانبه ایران و اتریش، گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم مشکلات چند سال اخیر، پیامهای مثبتی از جانب اتریش دریافت کرده است.

روحانی در ادامه با بیان اینکه فعالیتهای هسته ای ایران صلح آمیز بوده و در آینده نیز همین طور خواهد بود، گفت: تمامی فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد.

رییس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با تولید، نگهداری و اشاعه سلاح های هسته ای مخالف بوده و معاهدات قانونی در این زمینه را پذیرفته است.

روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران مخالف هرگونه سلاح نامتعارف از جمله سلاح شیمیایی است، گفت: ایران در موضوع هسته ای همواره در جهت برطرف کردن نگرانی ها تلاش کرده است.

رییس جمهور رفع نگرانی را تنها از طریق گفتگو و تعامل سازنده امکان پذیر دانست و اظهار داشت: تحریم و تهدید در برخورد با ملت ها هرگز قابل پذیرش نبوده و جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های یکجانبه اروپا علیه ملت ایران را در مسیر حل و فصل مسائل مضر و ناکارآمد می‌داند.

رییس جمهور ضمن اظهار امیدواری از رفع تحریم ها علیه مردم ایران، گفت: تحریم های بانکی و مهمتر از آن تحریم دارو عملی غیرانسانی است.

هان فیشر رییس جمهور اتریش نیز در این دیدار با اشاره به سوابق دیدارهای خود با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت: اتریش در جهت مرتفع کردن مسائل موجود در روابط ایران با اتحادیه اروپا طی 6 ماه آینده تلاش خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها