امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52832
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امنیت نخستین نیاز یک اجتماع سالم است که هدفی دارد و برای رسیدن به آن تلاش می‌شود. هویت هم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امنیت نخستین نیاز یک اجتماع سالم است که هدفی دارد و برای رسیدن به آن تلاش می‌شود. هویت هم مانند امنیت دارای نقش ممتاز و کلیدی است. هدف از امنیت این است که زمینه رشد ارزش‌های والای انسانی و دینی فراهم شود تا در سایه آن هویت انسانی و دینی شکل گیرد و انسان به هدفی که برای او منظور شده برسد.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا به جایگاه و ارزش امنیت و هویت، چگونگی تحصیل و حفظ و تقویت آن‌ها و تبیین عوامل ناسازگار با آن‌ها از دیدگاه اسلام بپردازد.

فصل اول این کتاب به توضیح برخی مفاهیم و مقدماتی اختصاص داده شده که برای شناخت امنیت، هویت و رابطه آن‌ها در اسلام پرداخته است.

فصل دوم توضیح و بسط امنیت در راستای هدف از امنیت، اقسام امنیت از جهت نرم افزاری و سخت افزاری و در نهایت آسیب‌های امنیتی که امنیت را به خطر می‌اندازند اختصاص داده شده است.

فصل سوم کتاب نیز به هویت و عناصر تشکیل دهنده هویت، تبیین چگونگی هویت‌سازی یا تقویت هویت اسلامی و شناسایی آسیب‌های هویت دینی مربوط است.

در نهایت فصل آخر کتاب، مناسبات بین امنیت، هویت، رابطه و تعامل متقابل امنیت و هویت در اسلام را مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب در 270 صفحه ‌به شمارگان یکهزار نسخه با قیمت 13 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
 
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها