امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5284
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، یحیی آل‌اسحاق بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد : اصولگرایان قطعا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، یحیی آل‌اسحاق بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد : اصولگرایان قطعا جامعتین را فصل الخطاب و هماهنگ‌کننده می‌دانند.

وی افزود: در حال حاضر مجموعه گروه های اصولگرا به صورت فردی و بلوکی تلاش می‌کنند و قرار آنها بر این است که تا موقع ثبت‌نام، حین ثبت‌نام یا بعد از آن براساس نظر سنجی و حسی که جامعه برای شناخت کسی که امکان مقبولیت و احتمال رای بیشتر را به عنوان بهترین و مناسب‌ترین افراد گرفته می‌شود با یک مکانیزمی آن فرد اصلح را انتخاب کنند.

آل اسحاق با بیان اینکه داوری جامعتین را همه ما قبول داریم، اظهار کرد: علاوه بر گروه 5+1 آقای ولایتی نیز به این امر پایبند هستند.

وی تصریح کرد: فضای عمومی کشور ، علما منتظر هستند حکمیت شکل بگیرد و علاقمندان نظام در طیف اصولگرا منتظر اظهار نظر جامعتین هستند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه ضرورت تصمیم‌گیری قطعی است  هم شرایط و عقل ریاضی ایجاب می‌کند که یک رئیس‌ جمهور با عقبه و پشتوانه قوی انتخاب و سر کار بیاید.

وی خبر از اجرای مکانیزمی برای رسیدن به کاندیدای نهائی در جریان اصولگرایی داد و گفت: اقداماتی درحال اجراست و مذاکراتی با جامعیتن و تک تک کاندیداها اعم از ائتلاف پنج نفره و پیشرفت و مستقل ها و کاندیداهای جبهه پایداری در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا در یک نفر به اجماع خواهند رسید.

آل اسحاق ادامه داد: در حوزه‌های خرد اقتصادی در زمینه صنعت، درآمد و مسکن مهر مشکل داریم و متاسفانه 40 درصد منابع بانکی به سمت مسکن مهر رفته است.

وی با بیان اینکه  تورم، کم توجهی به تولید و روزمره شدن اقتصاد نتیجه سیاست‌های دولت بود، گفت: جهت‌گیری منابع اقتصادی مانند منابع بانکی با توجه به اینکه اقتصاد کشورمان بانک محور است، عمده تسهیلات به یک جهت خاص مانند مسکن مهر رفت که البته باید در جای خودش به آن توجه ویژه شود و باید آن را به اتمام رساند، اما بقیه حوزه‌های اقتصادی و تولید دچار مشکل بوده است.

نامزد موتلفه اسلامی  تصریح کرد: اقتصاد به عنوان یک مجموعه و برآیندی از همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بوده و ماحصل خروجی آن رشد، توسعه و پیشرفتع رفاه، تولید و  ثروت و اشتغال است.

وی افزود: ما واقع گرای آرمانگرا هستیم، واقعیت‌های جهان را با حفظ آرمان‌هایمان ببینیم، در حوز‌ه‌های اقتصادی برخی‌ها اعتقاد به توسعه تنها دارند در صورتی که ما پیشرفت را با عدالت می‌خواهیم و پیشرفت بدون عدالت و عدالت بدون پیشرفت امکان پذیر نیست.

آل اسحاق در پاسخ به سئوال خبرنگار در مورد برنامه اصولگرایان برای رقابت در انتخابات گفت: در این بین دو نظر وجود دارد ، برادران جبهه پایداری معتقدند طیف مقابل قدرت اجرایی در کشور ندارد و رقابت بین اصولگرایان است، اما ما معتقدیم اگر با این تفکر جلو برویم، آنها از ما پیشه می گیرند و اصولگرایان باید کاندیدای واحد به صحنه بفرستند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به نفع کسی کنار می‌کشید، گفت: من فقط به نفع کاندیدای مورد نظر جامعتین کنار می‌روم.

عضو حزب موتلفه اسلامی در خصوص هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن به دلیل نوع مدیریت و نحوه اجرایی این طرح اشاره کرد و گفت: ما از هدفمندی یارانه‌ها دفاع کردیم ولی با توجه به نحوه نادرست مدیریتی آن با تورم مواجه شدیم و مجبور شدیم.

وی اجرای هدفمندی یارانه را از اقدامات شجاعانه دولت احمدی‌نژاد اعلام کرد و  گفت: واقعا باید منصافانه گفت که دولت جسوری بود و بسیاری از کارهایی که دولت‌های قبلی اعتقاد به آن داشتند اما به دلیل عدم جرات یا فقدان الزامات نتوانستند انجام دهند این دولت ریسک را کرد و انجام داد.
انتهای پیام/60002/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها