امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52851
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی، مهدی جمشیدی‌دانا از عقد قرارداد با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی، مهدی جمشیدی‌دانا از عقد قرارداد با کنسرسیوم واشر سازان برای تأمین واشرهای مورد نیاز در تعمیرات اساسی پارس جنوبی به عنوان یکی از 9 کالای پرمصرف با حجم حدود 19 میلیارد ریال خبر داد.

وی افزود: در جلسه اخیر هیئت‌مدیره مجتمع گاز پارس جنوبی مصوب شد تامین واشر به عنوان یکی از 9 کالای پرمصرف در تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های گاز، به کنسرسیوم واشرسازان صنعتی زیر مجموعه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت واگذار شود.

این مسئول، مزایای رقابتی عقد قرارداد با کنسرسیوم‌های تخصصی سازندگان این انجمن را تضمین کیفیت محصول، کاهش زمان تحویل و قیمت رقابتی با محصولات مشابه خارجی برشمرد.

جمشیدی‌دانا با بیان اینکه براساس این قرارداد مبانی تعیین قیمت کالا براساس قیمت سال 91 است، گفت: مقرر شد انجمن سازندگان از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور برای تولید اقلام مورد نیاز استفاده و دانش فنی برخی قطعات که از خارج وارد می شود، انتقال و داخلی‌سازی شود.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز، سرعت کار در انجام تعمیرات اساسی را بسیار مهم دانست و یادآور شد: به منظور افزایش سرعت در انجام کار این قرارداد با اخذ مجوزهای لازم منعقد شد و بر اساس آن انجمن متعهد شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالاهای مورد نیاز را تحویل دهد تا تجربه قراردادهای گذشته که تاخیر در تحویل کالا و تاخیر در انجام تعمیرات بود، تکرار نشود.

وی به دیگر کالاهای پرمصرف مورد نیاز شرکت گاز اشاره و تصریح کرد: پیچ و مهره، انواع روانکارهای صنعتی المنت و فیلترها دیگر کالاهای پرمصرف شرکت گاز است که مقرر شده برای تامین این کالاها نیز با انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تفاهمنامه امضا شود، این انجمن نیز کنسرسیومی برای هر یک از اقلام یاد شده معرفی کند و شرکتی به عنوان لیدر کنسرسیوم مشخص و با شرکت‌های پالایش گاز قراردادی منعقد کند تا تمام نیازهای شرکت‌های پالایشی به صورت تجمیع شده به کنسرسیوم خاص واگذار شود.

جمشیدی‌دانا، بهترین راه برای تأمین کالاهای مورد نیاز صنعت نفت را به عقیده کارشناسان، ایجاد بازاری جذاب برای سازندگان داخلی در تأمین نیازهای صنعت نفت خواند و متذکر شد: تشکیل کنسرسیوم از سوی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در تامین کالای مورد نیاز و تجمیع نیازهای کالایی شرکت گاز ضروری است.

وی در پایان تجمیع نیازهای کالایی شرکت گاز به صورت یاد شده را راهی مطلوب در تأمین کالای مورد نیاز این شرکت خواند و یادآور شد: مقرر شده این اقدام شرکت گاز ابتدا به صورت پایلوت در مجتمع گازی پارس جنوبی، سپس در شرکت‌های پالایشی گاز اجرا شود و در مرحله بعد به کل وزارت نفت تعمیم داده شود.
انتهای پیام/2451/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها