امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52875
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بین‌المللی الاتجاه، شهریار شهمیری مدیر عامل یک کارگزاری گفت: شاخص اصلی بازار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بین‌المللی الاتجاه، شهریار شهمیری مدیر عامل یک کارگزاری گفت: شاخص اصلی بازار بورس تهران رکورد جدیدی را طی هفته جاری ثبت کرده و از رقم 62 هزار واحد هم عبور کرد.

معاملات روز شنبه بازار بورس تهران پیش از بسته شدن بازار به رکورد 62059 واحد رسید که تقریباً هزار واحد بیشتر از آخرین عدد شاخص روز چهارشنبه هفته گذشته بود.

مسبب این رکورد جدید شاخص بورس تهران دید مثبت سرمایه‌گذاران نسبت به عملکرد رئیس جمهور جدید ایران، شیخ حسن روحانی است.

در این باره شهریار شهمیری مدیرعامل کارگزاری سهم آشنای بازار سرمایه درباره رشد بازار بورس تهران این چنین می‌گوید: عمدتاً رویداهای سیاسی به ویژه انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند تأثیر به سزایی بر شرایط اقتصادی و بازار داشته باشد، بعد از انتخابات حسن روحانی با توجه به شعارهای سیاسی و ویژگی‌های شخصیتی ایشان، اقتصاد و به ویژه بورس از رئیس جمهوری وی استقبال کردند.

وی معتقد است با توجه به انتظاراتی که در مورد تصمیمات سیاسی مناسب و همچنین شکسته شدن تحریم‌ها به خصوص در زمینه‌های نفت خام، گاز، محصولات شیمیایی و از همه مهمتر رفع مشکلات تولید کنندگان در زمینه انتقال پول، پیش‌بینی‌های مثبتی نسبت به آینده بازار وجود دارد.

در ادامه گزارش شبکه الاتجاه آمده است، معامله گران در همین کارگزاری سایر افراد نیز بر این عقیده بودند که با توجه به شرایط موجود، بازار با رشد بیشتری همراه خواهد بود.

ساناز ذبیحی، سرپرست صندوق سرمایه‌گذاری این کارگزاری درباره رشد‌های اخیر بورس ایران معتقد است شاخص بازار بورس ایران شاهد رشد روزافزونی خواهد بود و دلیل عمده این ادعا، تصمیمات دولت جدید ایران و همچنین پیش‌بینی‌هایی است که در مورد مذاکرات بین ایران و آمریکا وجود دارد.

سیامک کشاورز، معامله‌گر نیز می‌گوید، به نظر می‌آید بازار بورس ایران همچنان رو به رشد خواهد بود و این می‌تواند به دلیل خوش‌بینی‌هایی که در مورد دولت جدید میانه‌رویی که به تازگی قدرت را در ایران در دست گرفته است، باشد.

بورس تهران و رشد شاخص اصلی آن این بازار را به دومین بازار برتر در میان کل اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها تبدیل کرده است.

این فدراسیون از 52 سازمان بورس نظام یافته در سراسر دنیا با هدف ارتقا و توسعه شفافیت در بازارها تشکیل شده است.

افزایش ارزش شاخص بورس تهران با وجود تحریم‌های بین المللی که آمریکا با هدف مجزا (منزوی) کردن ایران از سایر کشورهای جهان اعمال کرده،اتفاق افتاده است.

رکوردهای جدید نشان می‌دهد که ایران در تمام وجوه بازار مالی رو به پیشرفت است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار