امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52876
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، وزارت راه آهن ترکمنستان ضمن تاکید بر ضرورت راه اندازی هرچه سریعتر خط آهن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، وزارت راه آهن ترکمنستان ضمن تاکید بر ضرورت راه اندازی هرچه سریعتر خط آهن قزاقستان-ترکمنستان-ایران تاکید کرد، طرح تکمیلی این مسیر، شامل پایان عملیات ساخت و ساز خط آهن مذکور از منطقه «برکت» به «اترک» (نزدیک مرزهای ایران) و نیز ساخت پایانه لوکوموتیو می‏‌باشد.

در این اطلاعیه از کلیه شرکت‌های متقاضی خارجی علاقه‏‌مند دعوت شده است تا پیشنهادات مربوطه خود را تا 21 نوامبر سال جاری میلادی به دبیرخانه وزارت حمل و نقل ریلی ترکمنستان ارائه دهند.

در بخش دیگر این بیانیه، آمده ‏است که کلیه عملیات ساخت و ساز طرح مذکور باید تا اواخر سال آینده میلادی(2014) به پایان برسد.

در پایان این اطلاعیه وزارت حمل و نقل ریلی ترکمنستان تاکید شده است که برای تامین مالی طرح مذکور، وام‌هایی از بانک توسعه اسلامی دریافت شده ‏است.

اعلام مناقصه بین‌المللی برای مشارکت در خط آهن مذکور در حالی است که در سپتامبر سال گذشته میلادی بزرگترین قرارداد میان دولت ترکمنستان و شرکت «پارس انرژی» ایران که گفته می‌‏شود ارزش آن حدود 700 میلیون دلار برآورد شده بود، به دستور رئیس جمهور ترکمنستان به دلیل ناتوانایی و مشکلات اقتصادی این شرکت ایرانی، لغو شد.

هدف از اجرای این طرح اتصال کشورهای آسیای مرکزی به خلیج فارس از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران و حمل‌و نقل بار و مسافر است.

کل مسیر این راه‌آهن در 3 کشور یادشده 960 کیلومتر است که از منطقه ژان‌اوزن در کشور قزاقستان آغاز می‌شود و پس از عبور از کشور ترکمنستان و رسیدن به محدوده اترک در خاک ایران از اینچه برون به ایستگاه گرگان متصل خواهد شد.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها