امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52880
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌‌آباد، نواز شریف نخست وزیر پاکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌‌آباد، نواز شریف نخست وزیر پاکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محمد حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ملاقات کرد.

در این دیدار دو طرف درباره گسترش همکاری اقتصادی و تحولات منطقه‌ای به تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

نخست وزیر پاکستان در این جلسه با اشاره به اینکه کشورش به‌دنبال ایجاد روابط خوب و پایدار با کشورهای همسایه است، خواهان گسترش روابط اقتصادی با ایران شد.

شریف گسترش تروریسم را عامل نابودی اقتصاد پاکستان دانست و بر لزوم همکاری تمام کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

همچنین در این جلسه، نواز شریف و روحانی بر تکمیل هر چه زودتر پروژه خط لوله صلح تأکید کردند و نخست‌وزیر پاکستان نیز اعلام کرد که وزیر نفت این کشور را برای رایزنی بیشتر درباره تکمیل هر چه زودتر پروژه خط لوله صلح به تهران خواهد فرستاد.

نخست وزیر پاکستان در این دیدار پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را نیز به وی تبریک گفت.

روحانی نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه ایران به خوبی موقعیت منطقه را درک می‌کند افزود: پاکستان برای مبارزه با تروریسم فداکاری‌های زیادی انجام داده است و کسی نباید در این زمینه شک داشته باشد.

روحانی خاطر نشان کرد: ایران تلاش کرده در هر مشکلی پاکستان را همراهی کند و در آینده نیز این کشور را تنها نخواهد گذاشت.

در پایان این جلسه، نواز شریف از دکتر روحانی برای سفر به پاکستان دعوت به عمل آورد که این دعوت از سوی رئیس‌جمهور ایران پذیرفته شد.

در این جلسه سناتور «محمد اسحاق‌دار» وزیر دارایی، «سرتاج‌ عزیز» مشاور نخست‌وزیر در امور بین‌الملل، «خواجه محمد آصف» وزیر انرژی و «مسعود‌خان» نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد که از اعضای هیئت اعزامی پاکستان به مجمع عمومی سازمان ملل متحد هستند نواز شریف را همراهی کردند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها