امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52899
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رسانه‌ها در شرایط کنونی یکی از مهمترین دستاوردهای پیشرفت بشری و یکی از با ارزش‌ترین وسیله آگاهی رسانی همگانی هستند که ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رسانه‌ها در شرایط کنونی یکی از مهمترین دستاوردهای پیشرفت بشری و یکی از با ارزش‌ترین وسیله آگاهی رسانی همگانی هستند که پیوسته و با سرعت سر سام آوری به دلیل جایگاه و اهمیت کلیدی و طبق نیازمندی متقاضیان در حال گسترش و فراگیری‌اند؛ به تعبیر همگانی جهان به دهکده کوچکی در شعاع وجود رسانه‌ها قرار گرفته است.

از زمانی که مطبوعات، رکن چهارم دموکراسی قلمداد شد تاثیرات شگرفی بر مطبوعات به وجود آمد و مطبوعات از یک نهاد کاملاً مخبر و ناقل اطلاعات، به یک نهاد موثر و کارا که می‌توانست تأثیرات عمیقی را بر مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مردم و حکومت بگذارد، تبدیل شد.

وجود مشکلات و معضلات مانع از پیشبرد اهداف و رسالت رسانه‌ها می‌شود به طوری‌که این امر اهمیت بررسی معضلات و چالش‌ها را در این حوزه دوچندان کرده است.

از جمله نهادهایی که ارتباط مستقیم با رسانه‌ها و بررسی چالش‌های آنان دارد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به طور اخص معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه است.

اکنون که تغییرات پیرامون روی کار آمدن دولت جدید به این بخش از نهاد کشور نفوذ کرده است، صرف ‌نظر از اینکه عملکرد معاونت مطبوعاتی در دولت دهم برای برطرف کردن و از میان برداشتن معضلات رسانه‌ها چگونه بوده است، مستلزم عملکرد سریع معاونت مطبوعاتی در دولت جدید برای از میان برداشتن این معضلات است.

این در حالی است که در 23 مردادماه سال جاری وزاری پیشنهادی دولت یازدهم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد کسب کردند و پیرامون آن و به دنبال گمانه‌زنی‌های مختلف در نهایت حسین انتظامی در 19 شهریورماه به عنوان معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد منصوب شد.

گذر این روند در حالی است که انتظامی، پس از گذشت شش روز از صدور حکم انتصابش، به ساختمان معاونت مطبوعاتی رفت.

محمد جعفر محمدزاده، معاون پیشین مطبوعاتی روز شنبه (23 شهریور) با اهالی ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خداحافظی کرد و با این‌که فضا برای ورود حسین انتظامی از روز شنبه مهیا بود، اما او عصر روز یکشنبه و پس از ساعت اداری در دفتر کار خود حاضر شد.

بی اعتنایی به رسانه‌ها و مطبوعات کشور در یک نهاد رسانه‌ای به حدی رسیده است که اکنون که 15 روز از انتصاب معاونت مطبوعاتی در دولت یازدهم می‌گذرد، هیچگونه مراسم معارفه‌ای با اصحاب رسانه برگزار نشده است.

این روزها علاوه بر اینکه رسانه‌ها و مطبوعات کشور در انتظار دریافت برنامه‌های معاونت مطبوعاتی در دولت یازدهم هستند، بی‌صبرانه منتظر پاسخگویی این مجموعه به بسیاری از چالش‌ها از جمله کمبود و گرانی کاغذ و .... هستند.

شرایط موجود در حالی است که فرصت زیادی تا برگزاری بیستمین دوره از نمایشگاه مطبوعات باقی ‌نمانده است.

با چنین شرایطی از رسانه‌های کشور چه انتظاری می‌توان داشت تا در جهت رسالت خود آنطور که باید حرکت کنند.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها