امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۳:۲۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 529
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 440
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه فرانس‌24، «مایکل شیهان» دستیار وزیر دفاع آمریکا در عملیات‌های ویژه روز گذشته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه فرانس‌24، «مایکل شیهان» دستیار وزیر دفاع آمریکا در عملیات‌های ویژه روز گذشته به کمیته نیرو های مسلح سنا گفت که نیرو‌های آفریقایی «اکوواس» قادر به مقابله با شورشیان مسلح در مالی نخواهند بود.

قرار است همزمان با خروج نیرو‌های فرانسوی از مالی، نیروهای جامعه اقتصادی کشور‌های آفریقای غربی موسوم به (اکوواس)، مسئولیت تامین امنیت و مبارزه با شورشیان را برعهده بگیرند.

وی هشدار داد که احتمال دارد نیرو‌های القاعده بتوانند کنترل بخش‌هایی از مالی را دوباره به دست بگیرند.

شیهان گفت: «در حال حاضر نیروهای اکوواس توانایی لازم را ندارند. چیزی که مشاهده می‌کنید نیروهای ناکارآمد هستند. این مسئله باید تغییر کند.»

شیهان همچنین در گزارش خود با تمجید از عملیات فرانسه در مالی آن را سریع توصیف کرده که توانست افراد مسلح را تا رود نیجر عقب بنشاند.

وی تاکید کرد که آمریکا خود را به عنوان بخشی از عملیات اروپایی در مالی به رهبری فرانسه می‌داند.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که همزمان با این اظهارات، فرانسه خروج تدریجی نیروهای خود از مالی را آغاز کرده است.

نیرو‌های اکوواس شامل 4 هزار و 300 سرباز از کشور‌های توگو، سنگال، بنین،‌ غنا، نیجر، سیرالئون و ساحل عاج هستند که در کنار 4 هزار نیروی فرانسوی و 2 هزار نیروی چادی در حال جنگ در مالی می‌باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها