امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52905
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از منامه، نیروهای انقلابی بحرینی اظهارات «شیخ خالد بن احمد آل خلیفة»، وزیر خارجه این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از منامه، نیروهای انقلابی بحرینی اظهارات «شیخ خالد بن احمد آل خلیفة»، وزیر خارجه این کشور مبنی بر جنایت کار دانستن «حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان را نشانه ضعف نظام حاکم در پاسخگویی به خواسته‌های برحق مردم دانستند.

«جمیل کاظم»، رئیس شورای جمعیت «الوفاق» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در منامه اظهار داشت: این اظهارات نشان می‌دهد که برخی نظام‌های حاکم منطقه از تغییر توازن قدرت در منطقه به ضرر خود، دستخوش ناامیدی شده واحساس شکست می‌کنند.

وی افزود: چنین اظهاراتی این سوال را مطرح می‌کند که برای ارتباط با رژیم صهیونیستی و غده سرطانی در منطقه، چه نامی می‌توان یافت؟

کاظم تصریح کرد: در حالی‌که کشتار فلسطینی‌ها به دست اسرائیل جنایتکار ادامه دارد، هیچ مسئول عرب از آن تحت عنوان جنایتکار و یا تروریست یاد نمی‌کند.

«إبراهیم العرادی»  فعال رسانه ای و از چهره های انقلابی بحرین نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس، تصریح کرد: حزب الله لبنان، همبستگی خود را با مردم مظلوم بحرین اعلام کرده است، از همین‌رو آل خلیفه هرکس را که در کنار بحرینی‌ها قرار گیرد، مورد سرزنش قرار داده و انگشت اتهام خود را به سمت آن نشانه می‌رود.

وی افزود: روزنامه‌های هوادار آل خلیفه و تلویزیون و سایر رسانه‌های آن، از دشنام دادن به حزب الله دست برنداشته‌اند و هر روز با زشت‌ترین عبارت‌ها  از آن، یاد می‌کنند.

العرادی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه بحرین علیه حزب الله گفت: چنین اظهاراتی از وزیری که عضو دولتی غیر منتخب است، چیز عجیبی نیست و نشان می‌دهد که وی نه تنها از نظر دیپلماتیک شایسته این پست نیست، بلکه لیاقت این را که به نام ملت بحرین سخن بگوید، ندارد.

وی در ادامه گفت: اظهارات وزیر خارجه بحرین علیه دبیرکل حزب الله لبنان درحالی اعلام شده است که حسن نصرالله، اخیرا از کشورهای جهان و علمای مسلمان خواست برخاسته و با سرکوب مردم در بحرین مقابله کنند.

سید حسن نصرالله از نظام آل خلیفه به عنوان افرادی ضعیف در برابر خواست مردم یاد کرده و با اشاره به ویرانی مساجد و زندانی کردن روحانیون و سلب تابعیت بحرینی از برخی از آنان و نیز سرکوب نیروهای انقلابی اظهار داشت: ایران در روند اوضاع بحرین، دخالتی ندارد و نیروهای انقلابی این کشور به طور مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی همچنین یادآور شد که پس از اینکه حزب الله اعلام کرد که  تکاپوی مسالمت‌آمیز بحرینی‌ها را تایید می‌کند، آل خلیفه اتباع لبنانی را از بحرین اخراج کرد که این نشانه ترس و ضعف آن است.

دبیرکل حزب الله خطاب به آل خلیفه گفت: "گزینه نظامی نتیجه‌ای نخواهد داشت و نباید تصور کنید که می‌توانید به سرکوب مردم ادامه داده و از جهان بخواهید سکوت کند».
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها