امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52914
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «شاهدالله شاهد» سخنگوی گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» دست داشتن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «شاهدالله شاهد» سخنگوی گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» دست داشتن این گروه در حمله روز یکشنبه به کلیسای شهر «پیشاور» پاکستان را رد کرد.

وی در گفت‌وگوی تلفنی با تلویزیون ملی پاکستان تأکید کرد: گروه «جند الحفظه» که از شاخه‌های این گروه است هرگز مسئولیت حمله به کلیسا در پیشاور را نپذیرفته است.

وی افزود: گروهی که مسئولیت این حمله را پذیرفته جندالله است که هیچ ارتباطی با طالبان ندارد. جند الحفظه شاخه کوچکی از طالبان پاکستان است اما جند‌الله ممکن است به گروه دیگری از طالبان (غیر از طالبان پاکستان) یا یک گروه جهادی دیگر وابسته باشد.

پس از حمله تروریستی به کلیسای پیشاور پاکستان، خبرگزاری فرانسه به نقل از «احمد مروات» سخنگوی جندالحفظه مدعی شد که این گروه مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته است.

به نوشته این منبع، احمد مروات در گفت‌وگوی تلفنی با این خبرگزاری گفت: ما انفجارهای انتحاری در داخل کلیسای پیشاور را انجام دادیم و تا زمان توقف حملات پهپادها به کشتن خارجی‌ها و غیرمسلمانان که دشمنان اسلام هستند ادامه می‌دهیم.

در این حمله، دست‌کم 80 تن کشته و بیش از 130 نفر زخمی شدند. گزارش‌ها حاکی از آن است که در زمان این حمله حدود 300 نفر در کلیسا بودند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها