امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52929
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 94
زهره الهیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای استراتژی و خط مشی بسیار روشن و شفافی بوده که این اصول ...

زهره الهیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای استراتژی و خط مشی بسیار روشن و شفافی بوده که این اصول در سیاست داخلی و خارجی کشور تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر به ویژه در بحث پرونده هسته‌ای شاهد بودیم که کشورهای غربی از تمام توان خود برای مانع‌تراشی در راه تحقق حقوق مسلم ملت ایران استفاده کرده‌اند، اما جمهوری اسلامی ایران قاطعانه از حقوق خود دفاع کرده است.

نماینده سابق تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت و مسئولان ایران به ویژه رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی هیچگاه در برابر زورگویی‌های غرب کوتاه نیامده و هرگز دست از اصول اساسی خود برنداشته است.

الهیان با تاکید بر اینکه غربی‌ها به خوبی از این ویژگی ایران آگاه هستند، گفت: مشکل آنها با ایران پرونده  هسته‌ای و یا مسائل دیگر نیست و آنها با اصول و آرمان‌های ما مشکل دارند و مسائل دیگر را بهانه می‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس در اسلامشهر مبنی بر اینکه در زمان حضور رئیس جمهوری در سازمان ملل و همچنین مذاکرات پیش رو با کشورهای غربی به ویژه 5 + 1 دیپلمات‌های ایران باید چه رویکردی داشته باشند؟ گفت: رهبری معظم انقلاب رهنمودهای ارزشمندی در قالب تئوری نرمش قهرمانانه خطاب به دیپلمات‌های ایرانی باید فرموده‌اند که این رهنمودها باید اولویت کاری دستگاه سیاست خارجی کشور باشد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما بارها با کشورهای غربی به غیر از چند کشور زورگو و استکباری مذاکراتی را داشته‌ایم و این مذاکرات طی سال‌های اخیر به طور مرتب انجام شده است.

الهیان تاکید کرد: بنابراین صرف مذاکره هرگز به معنی کوتاه آمدن از اصول و اعتقادات نیست و باید در مذاکرات پیش رو با قدرت از حقوق کشور بر اساس اصول و خطوط قرمز مشخصی که داریم، دفاع شود.

وی در اظهار داشت: به طور قطع اگر در برابر غربی‌ها کوتاه بیاییم، آنها خواسته‌های نامشروع خود را افزایش می‌دهند، اما با رویکرد مقتدرانه متکی بر نرمش قهرمانانه می‌توانیم دستاوردهای بیشتری در مذاکرات با کشورهای غربی داشته باشیم.

انتهای پیام/2302/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها