امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52934
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت مدیره بورس انرژی ایران، پس از 3 هفته بررسی و رایزنی با مسئولان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت مدیره بورس انرژی ایران، پس از 3 هفته بررسی و رایزنی با مسئولان وزارتخانه‌های نیرو، نفت و سازمان بورس اوراق‌بهادار، سید علی حسینی، را به عنوان دومین مدیرعامل بورس انرژی و برای هدایت بورس نوپای کشور انتخاب کرده است.

بر همین اساس، پیش از این اعضای هیئت مدیره با گزینه‌های مختلفی رایزنی کرده بود که با اتفاق نظر اعضای هیئت مدیره، حسینی برگزیده شده است.

با توجه به بررسی‌های فارس، سازمان بورس، با توجه به حساس بودن جایگاه بورس انرژی ایران و لزوم هماهنگی با دستگاه‌ها و فعالیت ساختاری و قانونی در روند فعالیت‌ها و با توجه به نظر اعضای هیئت مدیره، باید با حضور حسینی به عنوان مدیرعامل در چهارمین بورس کشور، موافقت کند.

یکی از اعضای هیئت مدیره بورس انرژی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه هفته آینده مدیرعامل به طور رسمی معرفی خواهد شد، افزود: از سازمان بورس درخواست خواهیم کرد که با توجه به بررسی‌های صورت پذیرفته، سیدعلی حسینی راهی بورس انرژی شود.

در همین رابطه، اخبار رسیده از سازمان بورس نیز حاکی از موافقت مدیران ارشد بازار سرمایه با حضور حسینی در بورس انرژی است.

حسینی، پیش از این در جایگاه معاونت سازمان بورس، وظیفه تأسیس بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس و نظارت بر فعالیت آن‌ها، تأیید حداقل سرمایه، موضوع فعالیت در اساسنامه، نحوۀ گزارش‌دهی و نوع گزارش‌های ویژۀ حسابرسی بورس‌ها و نظارت بر مالکیت سهام سهامداران در شرکت‌های بورس و ... عهده‌دار بود.

اعضای هیئت مدیره این بورس، مرتضی عزیزی(رئیس هیئت‌مدیره) به نمایندگی از شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان، محمد ملاکی(نائب رئیس هیئت مدیره) به نمایندگی از شرکت تولیدی آرین ماهتاب  گستر، شاهین چراغی به نمایندگی از کارگزاری مهر آفرین، رضا راعی به نمایندگی از شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران، علی اصغر یامی به نمایندگی شرکت سرمایه‌گذاری ایران، سید حسین حسینی به نمایندگی از کارگزاری بانک ملت و علیرضا خجسته وهاب زاده به نمایندگی از سرمایه‌گذاری صنایع آب و برق صبا، هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار