امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52938
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون رسیدگی به پرونده‌های هرمی گفت: در مورد ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون رسیدگی به پرونده‌های هرمی گفت: در مورد پرونده شرکت‌های هرمی پرونده‌هایی مطرح هست که به مرور زمان پیگیری و اطلاع رسانی می‌شود.

وی همچنین درباره انفصال 6 نفر از قضات گفت: دادسرای انتظامی قضات همواره وظیفه نظارت بر عملکرد قضات را برعهده دارد و این در حالی است که فیلتر دیگری به نام حفاظت اطلاعات قوه نیز وجود دارد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: براساس قانون نظارت بر رفتار قضات، گزارشاتی که حکایت از تخلفات قضات دارد  در این دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و برایش حکم صادر می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: اگر حکمی صادر شود متهم حق اعتراض دارد و در صورت اعتراض حکم به دادگاه عالی انتظامی قضات می‌رود تا صلاحیت قضات رسیدگی شود.

وی گفت: این جلسات در حضور رئیس قوه قضاییه برگزار می‌شود و وقتی حکم دادگاه عالی صادر شود رئیس قوه دستور اجرای آن  را صادر می‌کند.

یکی از خبرنگاران خطاب به رئیسی گفت: مگر نه اینکه بعد از قطعی شدن احکام می توان اتهام و نام افراد را قید کرد چرا در این خصوص قوه قضاییه اتهامات قضات را مطرح نمی‌کند گفت: به اندازه کافی در این خصوص اطلاع رسانی شده است.

یکی از خبرنگاران هم خطاب به رئیسی پرسید آیا این قضات در پرونده‌های مهم و مطرح نقشی داشته‌اند که رئیسی پاسخ داد نه ربطی به آن پرونده‌ها ندارند.

معاون اول قوه قضاییه همچنین درباره پرونده مواد شوینده که منجر به مرگ چند نفر شده بود نیز گفت: در مورد پرونده مواد شوینده هم راهکار قانونی برای رسیدگی به آن وجود دارد.

وی گفت: در مسایلی که مربوط به زندگی مردم می‌شود دستگاه انتظامی نقش اساسی دارند و باید به این موضوع رسیدگی کنند و به خصوص در پرونده‌هایی که با سلامت مردم ارتباط دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها