امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52946
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) کلیات طرح یک ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون اصلاح قانون معادن را بررسی و با 152 رای موافق، 19 رای مخالف و 12 رای ممتنع تصویب کردند.

به گزارش فارس طرح الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون اصلاح قانون معادن با این هدف تهیه شده که در صورت عدم استعلام از مراکز مختلف جهت تشکیل مراکز کشف معدن، هیئتی برای حل اختلاف و تشخیص و تائید معادن بزرگ و نحوه بهره‌برداری از آنها تشکیل شود.

در صورت تصویب نهایی این طرح، در صورتی که سازمان صنعت، معدن و تجارت به پاسخ‌های استعلام از دستگاه‌های اجرایی ذیربط اعتراض داشته باشد، موضوع به هیئت حل اختلاف موضوع ماده 24 ارجاع می‌شود تا حداکثر ظرف 15 روز در مورد آن تعیین تکلیف شود. جلسات این هیئت با حضور حداقل 5 نفر رسمیت می‌یابد و رای آن با اکثریت مطلق عده حاضر قطعی و لازم‌الاجراست.

براساس این گزارش هیئت حل اختلاف متشکل از استاندار یا معاون ذیربط به عنوان رئیس هیئت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر هیئت، یک نفر کارشناس خبره معدن با معرفی سازمان نظام مهندسی معدن استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده دستگاه مورد اعتراض ذیربط، نماینده مجلس از حوزه انتخابیه مربوطه یا در صورتی که حوزه بیش از یک نماینده دارد یکی از نمایندگان آن حوزه با انتخاب نمایندگان حوزه مربوطه، یک نفر از بهره‌برداران باتجربه و متخصص در امور معدنی با انتخاب خانه معدن استان و در صورت عدم وجود خانه معدن در استان با انتخاب خانه معدن کشور و یک نفر حقوقدان آشنا به مسائل معدنی با انتخاب و معرفی رئیس دادگستری استان خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها