امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52947
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در مخالفت با کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 24 قانون اصلاح قانون معادن گفت: این قانون کمتر از دو سال پیش تصویب شده و چه نیازی است ما بعد از چند ماه بخواهیم قانون جامع و کامل را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون معادن محدودیت‌های زیادی برای سازمان معدن و تجارت به وجود آورده است، تصریح کرد: اینکه ما سازمان معادن را محدود کنیم، کمکی به صنعت معدن نکرده‌ایم.

نماینده مردم لنگرود همچنین گفت: وقتی ما بعد از مدتی قانونی را اصلاح می‌کنیم از دو حالت خارج نیست. یا اینکه ما به هنگام تصویب آن قانون دقت لازم را نداشته‌ایم و یا اینکه رفتارمان در اصلاح قانون منطقی نیست.

محمدعلی اسفنانی نماینده مردم فریدن در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: متاسفانه در این طرح شاهد مشکلاتی هستیم که حتی موافقان محترم نیز به بخشی از آن اشاره کردند.

وی با بیان اینکه عدم حضور رئیس منابع طبیعی و رئیس سازمان محیط زیست در هیئت حل اختلاف یکی از اشکالات طرح است،‌افزود: اگر مشکل فعالان معدن قرار است در یک هیئت حل شود چرا منابع طبیعی و محیط زیست نباید در آن هیئت حضور داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه به تبصره 6 طرح اصلاح موادی از قانون معادن که تصریح می‌کند هیچ یک از دستگاه‌های دولتی حق شکایت از رای هیئت حل اختلاف را به مراجع قضایی ندارند، گفت:‌ اینکه چنین تکلیفی برای دستگاه‌های دولتی تائید شود خلاق قانون است چرا که حق شکایت برای همه محفوظ است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: اگر این قانون اشکال دارد دولت باید لایحه به مجلس ارائه کند و ما نمی‌دانیم چرا وقتی قانونی در اجرا مشکل دارد دولت لایحه ارائه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در طرح اصلاح موادی از قانون معادن مشکلات اجتماعی نادیده گرفته شده است،‌ افزود: این طرح مشکلات جدی دارد و با تصویب آن تنها مشکل فعالان عرصه معدن را افزایش خواهیم داد بنابراین بهتر است نمایندگان به کلیات این طرح رای ندهند.

وی همچنین گفت که در هیئت حل اختلاف لازم است نماینده دولت حضور داشته باشد اما در طرح مذکور اشاره‌ای برای حضور دولت نشده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها