امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52950
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 79
زمان رضا‌احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر به بیان عملکرد شش ماهه نخست سال‌جاری و مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام حفاظت محیط زیست حوزه ...

زمان رضا‌احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر به بیان عملکرد شش ماهه نخست سال‌جاری و مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام حفاظت محیط زیست حوزه بهشهر پرداخت.

وی از دستگیری 31 متخلف شکار و شش متخلف صید غیرمجاز در این مدت خبر داد و گفت: تعداد 12 قبضه اسلحه که چهار قبضه غیرمجاز بود، از متخلفان کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر اظهار داشت: شکار غیرمجاز از جمله قرقاول، خرگوش و باز شکاری همچنین حمل مقداری گوشت مرال از تخلفات شکار بوده و صید حدود 500 قطعه انواع ماهی(سفید، کفال، کپور) و زنده‌گیری دو فروند قو هم از موارد تخلف صید در شش ماهه نخست سال‌جاری است.

بخش دیگر این گفت‌وگو در ارتباط با پاسخگویی به استعلام‌های واحدهای خدماتی، صنعتی و معدنی بود که رضا‌احمدی تصریح کرد: 71 مورد در زمینه احداث، 42 مورد در زمینه بهره‌برداری و 28 مورد در زمینه پایش واحد‌های صنعتی و نظیر آن، همچنین پنج مورد رسیدگی به شکوائیه‌های مربوط به محیط زیست بررسی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های مطالعاتی بخش محیط زیست طبیعی، شناسایی قسمتی از منطقه تیراندازی ممنوع «پاوند» به‌منظور ارتقای سطح حفاظت و پیشنهاد منطقه حفاظت شده «کینوا» است که گزارش مربوطه برای پیگیری بعدی به اداره‌کل محیط زیست استان مازندران ارسال شد.

وی افزود: زیستگاه و منطقه آزاد «پاوند»، دارای تنوع زیستی فراوان از جمله زیستگاه گونه با ارزش مرال، پلنگ، خرس قهوه‌ای و پرنده حمایت‌شده قرقاول خزری است.

این مسئول در پایان گفت: استقرار دو چادر کوهستان و گاوبانگ در ایستگاه‌های حساس منطقه هزارجریب بهشهر(یخکش و کینوا)، برنامه‌ریزی به‌منظور پایش مستمر از حوزه استحفاظی در ارتباط با جلوگیری از فعالیت صیادان بازهای شکاری و مهار آتش‌سوزی در پناهگاه حیات وحش میانکاله طی دو مرحله در وسعت 10 و پنج هکتار، از دیگر عملکرد‌های اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر است که با تلاش پرسنل این اداره، در نیمه نخست سال 92 حاصل شد.
انتهای پیام/86001/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها