امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52955
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 50
سیدتقی نوربخش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اولویت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) اظهار داشت: شستا مسئول حفظ و ارزش افزونی ...

سیدتقی نوربخش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اولویت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) اظهار داشت: شستا مسئول حفظ و ارزش افزونی منابع بیمه‌شدگان است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی براساس تعهداتی که دارد باید در سال‌های آینده در قالب مستمری‌ها و ... نسبت به پرداخت به روز مطالبات خود اقتدام کند.

نوربخش تأکید کرد: باز تعریف و اصلاح ساختاری اولویت شستا است و باید به سمت بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری نقد حرکت کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یک هلدینگ اقتصادی است که متشکل از 7 هلدینگ اقتصادی دیگر است و تأثیر بسیار زیادی در اقتصاد کشور دارد.

وی درباره مطالبات تأمین اجتماعی از دولت اظهار داشت: دولت بیش از 50 هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و از طریق واگذاری شرکت‌ها به سازمان نسبت به رد دیون خود اقدام می‌کند. انتظار سازمان تأمین اجتماعی که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد این است که با توجه به هزینه‌هایی که دارد شرکت‌هایی به این سازمان در قالب رد دیون دولت داده شود که سود دهی لازم را داشته باشد.

نوربخش یادآور شد: شستا می‌‌تواند از طریق فروش شرکت‌های زیان ده در جهت اصلاح حرکت کند و شرکت‌هایی که سود ده هستند و ریسک کمتری را دارند راهبردی و حفظ کنند.

وی درباره لغو مصوبه واگذاری معادن 2 و 3 گل‌گهر سیرجان به سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: این معادن پر سود است و در قالب رد دیون مطالبات دولت به سازمان تأمین اجتماعی قرار بود واگذار شود بنابراین پیگیر آن هستیم که این مصوبه مجددا احیا شود چرا که با واگذاری این معادن بخش قابل توجهی از مطالبات دولت تسویه می‌شود.

نوربخش خاطرنشان کرد: سازمان خصوصی‌سازی هنوز نسبت به قیمت‌گذاری این معادن اقدام نکرده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: قطعا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش می‌کند از طریق مجاری قانونی این مطالبه سازمان و دیگر مطالبات را وصول کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها