امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52956
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: براساس برآورد های صورت گرفته در طرح جامع حمل و نقل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: براساس برآورد های صورت گرفته در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، شبکه معابر پایتخت تا سال 1404 پذیرای روزانه نزدیک 20 میلیون سفر خواهد بود همچنین وضعیت رشد جمعیت و تردد وسایل نقلیه شخصی به ویژه خودروهای سواری این کلاف سردرگم را بیشتر به هم گره خواهد زد لذا یکی از موضوعات مطرح شده در این طرح جامع قائل شدن محدودیت در سطح شبکه معابر پر تردد برای خودروهای شخصی است.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای موجود برای حذف تردد خودروها، استفاده از پارکینگ و کنترل پارک حاشیه ای است.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران تصریح کرد: فلسفه وجودی مدیریت پارک حاشیه ای با استفاده از ابزارهای گوناگون، نوعاً ریشه در ارتقاء و بهبود استفاده از ظرفیت شبکه معابر شهری، مدیریت تقاضای سفر با استفاده از خودروهای شخصی و در نهایت بهینه سازی استفاده از فضاهای پارک حاشیه ای برای توقف های کوتاه مدت و جلوگیری از توقف های طولانی مدت و اشغال ظرفیت معابر دارد .

وی ادامه داد: طرح ریزی مدیریت پارک حاشیه ای با استفاده از مکانیسم اخذ عوارض توقف حاشیه ای بر مبنای اولویت بندی شبکه معابر و میزان جذب سفر و حجم تخلفات ایستا همانند پارک دوبله تعریف می شود.

بهروز اظهار کرد: در اولویت اول 15 هزار فضای پارک در سال جاری تحت پوشش قرار می گیرد و در اولویت بعدی 50 هزار فضای پارک دیگر تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

وی افزود:هر دستگاه پارکومتر مکانیزه  قادر به مدیریت 8 فضای پارک حاشیه ای است که هر شهروند از طریق تعریف مدت زمان مورد نظر خود در هر فضای پارک و نشان دادن کارت بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی و پرداخت عوارض متناسب با مدت زمان مورد نیاز خود، قادر به توقف در محل خواهد بود و این سیستم جهت پرداخت عوارض بی نیاز از حضور عامل انسانی است.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران گفت: دستگاه های پارکومتر به صورت online از طریق شبکه تحت کنترل هستند اما در موارد خرابی دستگاه، با هماهنگی پلیس در خصوص خودروهای توقف کرده در محل اعمال قانون صورت نمی گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون دستگاه های پارکومتر در 122 محور و 15 هزار فضای پارک را به خود اختصاص داده اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها