امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52963
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 64
سرلشکر «طلعت مسلم» کارشناس مسائل راهبردی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به تغییرات صورت ...

سرلشکر «طلعت مسلم» کارشناس مسائل راهبردی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به تغییرات صورت گرفته در تدوین قانون اساسی مصر گفت: اینکه ماده جدیدی به قانون اساسی اضافه شده که تبعیت پلیس از رئیس جمهور را منع کرده؛ موضوع خوبی است.

وی تاکید این ماده جدید در قانون اساسی جدید مصر مبنی بر اینکه پلیس باید از ملت حمایت و هواداری کند؛ را گام جدیدی در روند دموکراسی و اجرای حقیقی شعار «پلیس در خدمت مردم» خواند و افزود: این موضوع باعث می‌شود که هیچ نظامی نتواند از پلیس برای سرکوب مردم استفاده کند.

مسلم با تاکید بر لزوم انتخاب وزیر دفاع از میان اعضای ارتش، افزود:‌ اینکه وزیر دفاع از میان چهره‌های غیر نظامی انتخاب شود؛ بسیار سخت است. لذا موضوع انتخاب وزیر دفاع توسط شورای عالی نیروهای مسلح امری طبیعی است. این موضوع با نظر و دیدگاه رئیس جمهور منافاتی ندارد زیرا رئیس جمهور رئیس آن شوراست.

این کارشناس مسائل راهبردی مصر در ادامه خواستار ساماندهی و  پرداختن به موضوع محاکمه‌ افراد غیر نظامی در دادگاه‌های نظامی در قانون اساسی مصر شد، و اظهار داشت: پرداختن به این موضوع باعث می‌شود که ماده مربوط به محاکمه‌های نظامی به طرز نادرستی تفسیر نشود.

وی با بیان اینکه بر خلاف قانون اساسی 2012 می‌توان قید و شرط‌هایی برای محاکمه افراد غیر نطامی در دادگاه‌های نطامی در نظر گرفت،‌ افزود: قانون اساسی 1971 محاکمه نظامی شهروندان غیر نظامی را تسهیل می‌کرد ولی در شرایط فعلی باید قوانین و مقرراتی توسط کارشناسان قضایی نظامی و غیر نظامی وضع شوند که قید و شرط‌هایی برای محاکمه افراد غیر نطامی در دادگاه‌های نطامی در نظر بگیرند.
انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها