امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52966
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، شاهزاده «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان سعودی تاکید کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، شاهزاده «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که اوضاع مصر خوب است و جای نگرانی نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره سخنان «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در مورد مصر گفت: من معتقدم که اوضاع مصر خوب است و جای هیچ نگرانی نیست. مصر کشوری است که با مردان و زنانش می‌تواند از خود دفاع کند.

وی در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: دیدارش با «نبیل فهمی» درباره مسائل مطرح در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است.

سعود الفیصل با اشاره به وجود هماهنگی کامل میان دو کشور گفت که این هماهنگی کاملا طبیعی است و دو طرف مواضع همسانی درباره مسائل سیاسی و اقتصادی مطرح دارند.

وی افزود: ما درباره حل و فصل مسئله سوریه در سازمان ملل صحبت کردیم و قرار است نشست دوستان سوریه نیز برگزار شود. ما درباره این نشست و موضعمان در قبال آن و مسئله فلسطین که مسئله اصلی کشورهای عربی است رایزنی کردیم.
 
فیصل درباره اوضاع در سوریه گفت: برای ما حل و فصل مسئله سوریه مهم است و پیش از همه نباید درباره مسئله شیمیایی اهمال کرد زیرا مسئله مهمی است. ضمن اینکه در سوریه مردم آن در حال کشته شدن و آواره شدن هستند. بیش از 7 میلیون نفر آواره شده‌اند و این مصیبت بزرگی است و ما به آن راضی نیستیم. ما می‌خواهیم که از زاویه‌ای بزرگتر از منافع ملت سوریه و خواست آنها به این مسئله نگاه شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها