امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52969
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ هزاران نفر از کارکنان بخش دولتی یونان روز سه شنبه در اعتراض ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ هزاران نفر از کارکنان بخش دولتی یونان روز سه شنبه در اعتراض به اصلاحات اقتصادی دولت این کشور روانه خیابانهای آتن شدند و دست به اعتصابی 48 ساعته زدند.

این دومین بار در طول یک ماه است که کارکنان این بخش اعتصاب می‌کنند. آنها به حذف بیش از پانزده هزار شغل و جابجایی 25 هزار کارمند از بخشی به بخش دیگر اعتراض دارند.

رئیس یک  اتحادیه کارگری گفت: «سیاست اخراج کارمندان، بیکاری و فقر دیگر نمی تواند ادامه پیدا کند. دولت یا باید در خود تغییرات ایجاد کند و یا قدرت را رها کند.»

یک معترض یونانی نیز گفت: «همه برای تغییر دادن این سیاست باید اقدام کنند. سیاستمداران نه تنها کارمندان را برای خواسته های تروئیکا قربانی می کنند بلکه این رویه نتایجی در سطح جامعه نیز دارد زیرا آنها از حجم خدمات اجتماعی می کاهند.»

دولت یونان زمانی گرفتار موج جدید تظاهرات و اعتصابات شد که روز گذشته پذیرای اعضای گروه تروئیکا شامل کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول بود.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها