امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52970
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» در دیدار با اوباما تاکید کرد که تشکیلات خودگردان به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» در دیدار با اوباما تاکید کرد که تشکیلات خودگردان به روند صلح برای دستیابی به راه‌حل نهایی که به تشکیل دولت مستقل فلسطین و زندگی در امنیت و ثبات در کنار اسرائیل منجر شود، پایبند است.

وی افزود: ما این توهم را نداریم که این مسئله بسیار ساده و آسان است اما باید همه دشواری‌ها را پشت سر بگذاریم زیرا صلح در منطقه خاورمیانه واقعا مهم است نه فقط برای اسرائیل و فلسطینیان بلکه برای کل خاورمیانه و جهان مهم است.

وی بار دیگر بر استمرار مذاکرات و تلاش‌ برای غنیمت شمردن فرصت و برچیدن موانع تاکید کرد.

از سوی دیگر اوباما با اشاره به اینکه عباس با خشونت مخالفت کرده و اذعان دارد که نیاز به صلح هست، تاکید کرد: موضع آمریکا روشن است و آن اینکه مرزهای اسرائیل و فلسطین باید بر مرزهای سال 1967 متمرکز بوده و تبادل توافقی اراضی صورت گیرد به گونه‌ای که مرزها امن بوده و برای دو دولت به رسمیت شناخته شود و علاوه بر آن بندهای امنیتی است به طوریکه اسرائیل بتواند از خود در مقابل خطرات دفاع کند.

اوباما همچنین بر ضرورت حمایت از تلاش‌هایی که تشکیلات خودگردان انجام می‌دهد از قبیل بهبود امنیت داخلی و توسعه امنیت و تشکیل نیروهای امنیتی حرفه‌ای در داخل این تشکیلات تاکید کرد.

وی افزود که این امر رکن مهمی برای توسعه اقتصادی است که امر مهمی برای دولت فلسطین محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها