امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52971
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «راکیشوا بوتاگوس» رئیس انستیتوی استراتژیک و مطالعات نظریه‌های اجتماعی با حضور در رایزنی فرهنگی سفارت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «راکیشوا بوتاگوس» رئیس انستیتوی استراتژیک و مطالعات نظریه‌های اجتماعی با حضور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در «آستانه» ضمن ملاقات با «صابری» رایزن فرهنگی، در مورد برگزاری نشست‌های علمی و فرهنگی و انجام مطالعات و پژوهش‌های مشترک ایرانشناسی و بین ‌فرهنگی توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و انستیتوی مطالعاتی نظریه‌های اجتماعی مذاکراتی انجام داد.

در این ملاقات رایزن فرهنگی کشورمان با تشریح زمینه‌‌های همکاری‌ علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی، اعلام کرد که با توجه به زمینه‌های مشترک و روابط گسترده بین ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، این رایزنی تصمیم دارد که نشست‌های ماهانه ایران‌شناسی و تبادل فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان را برگزار کند.

وی در ادامه تأکید کرد: موضوع دیگر که زمینه آن فراهم است، عقد تفاهم‌نامه همکاری بین این انستیتو و مراکز علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند زمینه‌های همکاری مطالعاتی و پژوهشی فیمابین را فراهم کند.

صابری افزود: ما همچنین آمادگی داریم تا مقالاتی را در موضوع ایران‌شناسی و  ایران معاصر برای چاپ در اختیار نشریه پژوهشی آن انستیتو قرار دهیم.

سپس بوتاگوس با استقبال از پیشنهاد مطرح شده، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انستیتوی استراتژیک و مطالعات نظریه‌های اجتماعی، آمادگی خود را برای برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی ماهانه اعلام کرد واظهار داشت: با توجه به اینکه توسط این انستیتو نشریه‌ای پیرامون مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و استراتژیک منتشر می‌شود، رایزنی فرهنگی ایران می‌تواند مقالات مناسبی برای درج در این نشریه ارائه کند.

وی در ادامه تأکید کرد: یکی از فعالیت‌های این انستیتو در زمینه مسائل اجتماعی است و در صورتی که رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان بخواهد از دیدگاه مردم قزاقستان در مورد مسائل مختلف (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی) جمهوری اسلامی ایران مطلع شود، آمادگی داریم که رایزنی فرهنگی پرسش‌ها و سئوالات خود را ارائه کند تا پس از استانداردسازی تهیه پرسشنامه، از تعدادی از اقشار مختلف مردم قزاقستان در شهرهای مختلف نظرسنجی به عمل آید.

این درحالی است که پس از تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مطرح شده مقرر شد:

1. رایزنی فرهنگی حداکثر در مدت یک هفته برنامه و موضوعات نشستهای مشترک را به بوتاگوس ارائه کند تا پس از جمعبندی پیشنهادات طرفین، نسبت به برگزاری نشستهای مشترک اقدام گردد.

2. در مورد انجام نظرسنجی و پیمایش دیدگاههای مردم قزاقستان در مورد مسائل مختلف جمهوری اسلامی ایران مقرر شد که رایزنی فرهنگی حداقل پنج و حداکثر 10 پرسش کلیدی را به انستیتوی استراتژیک و مطالعات نظریه‌های اجتماعی ارائه دهد تا نسبت به انجام این پیمایش توسط آن انستیتو اقدام شود و نتیجه حاصله نیز در اختیار رایزنی فرهنگی قرار گیرد.

در پایان طرفین ضمن ابراز خرسندی از ملاقات انجام شده، ابراز امیدواری کردند که این جلسه آغاز همکاری‌های مشترک علمی، فرهنگی، مطالعاتی و پژوهشی خواهد بود و به زودی شاهد برگزاری برنامه‌های مشترک خواهیم بود.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها