امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52976
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 128
بابک نیک‌طلب، دبیر شورای سیاستگذاری پروژه «شعر نوجوان امروز» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره برنامه‌های آتی ...

بابک نیک‌طلب، دبیر شورای سیاستگذاری پروژه «شعر نوجوان امروز» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره برنامه‌های آتی این پروژه، بیان داشت: چندی پیش شورای سیاستگذاری «شعر نوجوان امروز» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در محل کانون تشکیل شد.

وی اضافه کرد: اهم فعالیت این پروژه، چاپ و انتشار شعرهایی  مناسب برای گروه سنی نوجوان «د» و «ه» است که در تلاش هستیم تا اشعار خلاق، نو و مناسب با نیازهای امروز جامعه را برای گروه سنی نوجوان به چاپ برسانیم.

* انتشار و رونمایی بیش از 20 اثر از پروژه «شعر نوجوان امروز» تا پایان سال جاری

نیک‌طلب ادامه داد: در گذشته چندین طرح دیگر برای گروه سنی نوجوان، با عنوان «رمان نوجوان امروز» و «نمایشنامه نوجوان امروز» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار خود را آغاز کرده بود، که در ادامه آنها نیز طرح «شعر نوجوان امروز» پایه‌گذاری شد.

وی افزود: اکثر شاعران کودک و نوجوان سراسر کشور شعرهای مناسب خود را برای چاپ در پروژه «شعر نوجوان امروز» برای ما ارسال کرده‌اند، که تعدادی از آنها در آینده نزدیک از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ خواهد رسید.

دبیر شورای سیاستگذاری پروژه «شعر نوجوان امروز» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این شورا متشکل از چند نفر خواهد بود، گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری «شعر نوجوان امروز» شامل 8 شاعر نظیر عرفان نظرآهاری، آتوسا صالحی، مهدیه نظری، انسیه موسویان، مریم اسلامی، سیدحبیب نظاری، سیدعباس تربُن و سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون، علی گنج کریمی معاونت تولید کانون و مریم فرخی مدیرکل امور انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم بیش از 20 مجموعه شعر از سری مجموعه کتاب‌های «شعر نوجوان امروز» را تا پایان سال جاری از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسانده و طی مراسمی از این آثار رونمایی کنیم. 

* ارسال حدود 60 مجموعه شعر از سراسر کشور به دبیرخانه طرح «شعر نوجوان امروز»

نیک‌طلب ادامه داد: تاکنون به دبیرخانه «شعر نوجوان امروز» حدود 60 اثر ارسال شده است که حدود 10 الی 12 مجموعه شعر، روز گذشته برای چاپ و انتشار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تصویب رسید.

به گفته وی، همه مجموعه‌هایی که در پروژه «شعر نوجوان امروز» منتشر خواهند شد، با موضوع آزاد نظیر طنز، اجتماعی، مذهبی، طبیعت و سایر موضوعات خواهند بود.

دبیر شورای سیاستگذاری پروژه «شعر نوجوان امروز» درباره مشکل شعر کودک و نوجوان، گفت: بحث تولید، توزیع و ارتباط با مخاطب برای ما بسیار حائز اهمیت است اما متأسفانه این مسیر چه از لحاظ ناشر و چه از لحاظ مؤلف و مخاطب دچار مشکل بوده که امیدواریم با مسیری که آغاز شده است بتوانیم این مشکلات را مرتفع کنیم.

نیک‌طلب معتقد است، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور دارای هزار مرکز است که اگر بتوانیم در هر مرکز به تعداد مناسب، آثار تولید شده پروژه‌های کانون را پخش کنیم هم از یک لحاظ با مخاطب ارتباط برقرار خواهیم کرد و هم از جهاتی دیگر نیازی نخواهد بود تا نوجوانان به خرید این کتاب‌ها بپردازند، چراکه در کتابخانه‌های این مراکز آثار منتشر شده کانون موجود خواهند داشت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار