امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52996
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 50
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی که بامداد چهارشنبه به عنوان بیست و چهارمین سخنران ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی که بامداد چهارشنبه به عنوان بیست و چهارمین سخنران مجمع عمومی شصت و هشتم سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت، طرحی را برای گسترش صلح در دنیای پر بیم و امید امروز پیشنهاد داد.

وی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: در این سال‌ها، یک صدای مسلط پیاپی شنیده شده است که «گزینه جنگ روی میز است»، اما امروز بگذارید در برابر این سخن ناکارآمد و غیرقانونی بگویم «صلح در دسترس است».

روحانی بر همین اساس تصریح کرد: پس به نام جمهوری اسلامی ایران در گام نخست پیشنهاد می‌کنم طرح «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» در دستور کار سازمان ملل متحد قرار گیرد و همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و نهاد مدنی تلاش‌های جدیدی را برای سوق دادن جهان به این سو سامان دهند.

وی خارط نشان کرد: باید به جای گزینه ناکارآمد «ائتلاف برای جنگ» در مناطق مختلف جهان به «ائتلاف برای صلح پایدار» در سراسر جهان اندیشید.

رئیس جمهور گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران شما و همه جامعه جهانی را به برداشتن گامی فراپیش می‌خواند؛ دعوتِ «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری».

حجت‌الاسلام روحانی افزود: ما باید بپذیریم و بتوانیم دراینجا افقی را بگشاییم که درآن به جای جنگ صلح، به جای خشونت مدارا، به جای خونریزی پیشرفت، به جای تبعیض عدالت، به جای فقر برخورداری و به جای استبداد آزادی در سراسرجهان بهتر دیده شود.

وی با اشاره به شعری از فردوسی بلند آوازه ایران که گفته است «بکوشید نیکی به کار آورید، چو دیدید سرما، بهار آورید»، گفت: من علیرغم همه مشکلات، عمیقاً به آینده امیدوارم و تردیدی ندارم که با همبستگی جهانی علیه خشونت و افراط، آینده روشن است و اعتدال، آینده جهان را درخشان خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها