امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52998
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در موافقت با کلیات طرح الحاق یک تبصره ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در موافقت با کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 24 اصلاح قانون  معادن در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) گفت: مخالفان حرف مهمی درباره مخالفت خود مطرح نکردند و تنها ابهاماتشان را از این طرح گفتند.

وی افزود: برخی مخالفان گفتند چرا این قانون بعد از 2 سال باید اصلاح شود که در پاسخ باید بگویم که ما در این 2 سال شاهد مشکلات زیادی از این قانون بوده‌ایم و بر همین اساس به دنبال اصلاح ان هستیم.

نماینده مردم سروستان با بیان اینکه سهم معادن کشور از برنامه چهارم کمتر از 70 درصد محقق شده است، تصریح کرد: مهمترین اشکالی که این قانون دارد پاسخ استعلام‌ از دستگاه‌های مختلف است، مثلا یک دستگاهی در پاسخ به استعلام یک مرکز برای تشکیل کارخانه معدن گفته است، چون منطقه کوهستانی و برف‌گیر است نمی‌توانیم اجازه فعالیت بدهیم و این در حالی است که معدن تنها در مناطق کوهستانی وجود دارد و با این وجود نمی‌توان هیچ فعالیتی انجام داد.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون معادن ضرورت دارد، از نمایندگان مجلس خواست با کلیات این طرح موافقت کنند.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه نیز در موافقت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: اگر قرار باشد استعلام‌های مختلف فعالیت معدن کاران را متوقف کند خسارت سنگینی به اقتصاد کشور و اشتغال وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون معادن در پی تسهیل کردن فعالیت فعالان عرصه معدن است، اظهار داشت: ما برای امنیت پایدار و توسعه اشتغال در کشور باید صنعت معدن را گسترش بدهیم و گسترش صنعت معدن با محدود کردن فعالان این عرصه ممکن نخواهد بود.

نماینده مردم ارومیه همچنین گفت: برای جایگزین کردن معدن به جای نفت، چاره‌ای جز توجه و اهمیت به عرصه معدن نداریم لذا برای رفع اشکالات موجود در قانون معادن این طرح تهیه شده است که باید از آن حمایت کرد.

سید حسین نقوی نماینده مردم ورامین نیز در موافقت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: ما شعار اقتصاد بدون نفت سر می‌دهیم و این شعار زمانی عملی می‌شود که ما جایگزینی برای نفت پیدا کنیم و به اهمیت دهیم.

وی با بیان اینکه باید مشکل فعالان عرصه معدن که نمی‌توانند استعلام مثبت از دستگاه‌های زیربط را بگیرند، برطرف شود، افزود: همه می‌دانند بعضا چه فسادها و مشکلاتی به هنگام استعلام از دستگاه‌های زیربط به وجود می‌آید لذا این طرح هیئت حل اختلاف را برای خروج از این مشکل پیش بینی کرده است.

وی افزود: مخالف محترم گفتند که نمایندگان دولت در این هیئت حضور ندارد در حالی که نماینده سه قوه در هیئت حل اختلاف حضور دارند و نظرات کارشناسی خود را ارائه خواهند داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار