امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۵:۵۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 530
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 373
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، روزنامه معاریو نوشت که «جان کری» در سفر اخیر خود موفقیت چندانی کسب نکرد و تنها موافقت با چند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، روزنامه معاریو نوشت که «جان کری» در سفر اخیر خود موفقیت چندانی کسب نکرد و تنها موافقت با چند طرح اقتصادی را کسب کرد و سخن درباره تعدادی از طرح‌های زیرساختی در منطقه «ج» که تحت سیطره کامل اسرائیل است، هرگز «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان را به بازگشت به میز مذاکرات متقاعد نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش در خصوص درخواست فلسطینیان برای آزادی 123 اسیر از اسرای قدیمی که پیش از توافقنامه اسلو به اسارت درآمده‌اند، کری بر نتانیاهو برای آزادی تعداد اندکی از آنها در برهه زمانی نزدیک به روز اسیر که هفته آینده است، اعمال فشار کرد اما دستگاه‌های امنیتی اسرائیل به نتانیاهو توصیه کردند که تنها تعداد اندکی از اسرایی که اغلب مسن و یا بیمار هستند و شاباک آنها را خطری برای امنیت اسرائیل نمی‌داند، آزاد کند.

در همین رابطه دفتر نتانیاهو شایعات مربوط به موافقت با آزادی مرحله‌ای اسرا پس از آغاز مذاکرات سازش را رد کرد.

کری همچنین تاکید کرد مذاکرات سازش بین دو طرف اسرائیلی و فلسطینی باید به موضوع مرزها و امنیت پرداخته شود و ما باید بر اساس مرزهای سال 1967 و تبادل مناطق رفتار کنیم و دو طرف باید علاوه بر مرزها موضوع امنیت را نیز مورد بررسی قرار دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها