امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53001
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ‌سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ‌سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: باران رحمت الهی؛ حمایت ائمه معصومان و مقام معظم رهبری است که نظام جمهوری اسلامی ایران در میان شراره‌های آتش و خونی که نظام سلطه و سرسپردگان آن در منطقه ایجاد کرده‌اند، با وجود تلاش فتنه‌گران و منافقان داخلی سرزمین ثبات، پایداری، امنیت، پیشرفت، الهام بخش بیداری اسلامی و احیا‌گر تمدن اسلامی است.

وی ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی افزود: درود خاص تقدیم اساتید و دانشجویان فداکار متعهدی می‌کنم که با وجود تمام مشکلات و تحریم‌های تحمیلی، در سنگر مقدم دانش‌افزایی و رشد علمی کشور، قهرمانانه مبارزه کرده و می‌کنند و در مدتی کوتاه طراز علمی کشور را تا 15 مرتبه از متوسط جهانی افزایش داده و سبب گسترش فضاهای آموزشی و نشاط علمی و توسعه مرزهای دانش شده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه متأسفانه به نظر می‌رسد عده‌ای در تلاش هستند که بار علمی را به خزان تبدیل کنند، خاطرنشان کرد: اتفاقات در حوزه علمی و پژوهشی کشور نگران‌کننده است، اتفاقی نظیر شیوه عزل رؤسای دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها حکایت از یک تراژدی غم‌انگیز و حزن‌انگیز دارد.

سلیمانی تصریح کرد: استدلال اینکه چون دولت عوض شده است، باید رؤسای مرکز علمی و پژوهشی عوض شوند، استدلالی خنده‌دار و کاملا سیاسی است و از پای‌بست خراب و محکوم است و طرفداران آن عقب‌افتاده و منگول هستند.

وی ادامه داد: اگر کسانی هنوز فکر می‌کنند که دانشگاه آزاد از آن آنهاست، اشتباه می‌کنند، آنها اگر از خدا نمی‌ترسند، از مردم بترسند، اگر از مردم نمی‌ترسند از مجلس بترسند، اگر از هیچ کس نمی‌ترسند، از وجدان خود بترسند و حرام‌خوری نکنند.

نماینده تهران اضافه کرد: رئیس دانشگاه که از مراجع‌ عالی شورای انقلاب فرهنگی حکم گرفته است باید بتواند تا پایان حکم خود به کار ادامه دهد مگر آنکه تقصیر و قصوری داشته باشد، آنها که تشنه شخصی‌سازی دانشگاه‌ها برای خود هستند، بدانند با تلاش مجلس، حسرت و آرزوی آن را به گور می‌برند.

سلیمانی بیان داشت: مجلس مقتدر، آگاه و مردمی با حضور این همه نماینده فرهیخته عالم و دانشمند نگذاشته و نخواهد گذاشت که خدشه‌ای بر حوزه علم، دانش و پژوهش وارد شود.

وی گفت: تریبون تو خالی چند نفر خادم الدوله، مهم نیست، دانشگاه محل علم و فرهنگ و سیاست باید باقی بماند.

عضو کمیسیون صنایع بیان کرد: شورای انقلاب فرهنگی میراث حضرت امام (ره) است، باید تحرک بیشتری داشته باشد، این شورا به موقع به وظایف خود عمل نمی‌کند، جامعه دانشگاهی از بی‌تفاوتی حاکم بر این شورا گله‌مند است، اعضای حقیقی این شورا از رهبری حکم گرفته‌اند، ولی به نظر می‌رسد خیلی از رهبری فاصله دارند.

سلیمانی تصریح کرد: نباید شورای عالی یادش برود که فتنه‌گران چگونه دانشگاه‌ها را به آشوب و آتش کشاندند، مجلس از شورا می‌خواهد که تلاش کند تا امور دانشگاه‌ها به دست دانشمندان و فرزندان راستین انقلاب سپرده شود، هر نوع سستی در این زمینه خسارت جبران‌ناپذیر دارد.

وی ادامه داد: فتنه‌گران برای دانشگاه‌ها نسخه پیچیده‌اند، شورای عالی نباید از مکر فتنه‌گران و سلطه‌گران غافل بماند، برنامه آنها ایجاد اختلاف، تقابل، قانون‌ستیزی، ولایت‌گریزی، هرج و مرج، آشوب، خشونت و در نتیجه جلوگیری از پیشرفت‌های علمی، حماسه اقتصادی، رفاه اجتماعی و تحقق بی‌بدیل تمدن اسلامی است.

نماینده تهران گفت: تجربه نشان داده است که عده‌ای تبلیغ بی‌بند و باری و فساد اخلاقی به نام لیبرالیسم و شکاکیت اعتقادی به نام سکولاریسم را مشی خود قرار داده‌اند، انتظار است که مجلس قهرمان همچنان هوشیاری خود را حفظ کند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با بیان اینکه نفت و گاز نعمت خدادادی به ملت ایران و بی‌توجهی به آن کفران نعمت است، تصریح کرد: ای وزیر نفت در و درگاه‌های نفت و گاز را روی دانشمندان و جوانان و دانشجویان کشور باز کنید، به خدا اینها معجزه می‌کنند و کشور را نجات می‌دهند.

وی افزود: بیش از 20 سال است که وزیر بوده‌ای، از این بابت دستت خالی است، بنابراین جوانان مستعد کشور دستت را پر می‌کنند، نباید همه نگاه‌ها به آن طرف مرزها باشد، نیم‌نگاهی هم به این استعداد‌های سرشار و با استعداد ایران بیانداز، همه خبرها این طرف مرز بوده و داخل کشور است، آن سوی مرزها کشور را به پرتگاه‌ می‌برد و سراب نشانت می‌دهد.

سلیمانی اضافه کرد: آقای وزیر جان جدت این مشی را پیشه‌گیر و توشه‌ای برای خود تهیه کن، دانشمندان و جوانان دارند درب می‌زنند و آن را می‌کوبند، بگو کجایت را ببوسند تا این درب باز شود، وسوسه شیطان وزیر را گول نزند، در گذشته چنین شد و ملت ایران محروم از فرصت‌ها شد.

وی ادامه داد: اکنون که دولت از جوانان و دانشگاهیان دانش‌مدار در سطح وزارتخانه‌ها و معاونان رئیس‌ جمهور استفاده نکرد، حداقل در سطوح دیگر استفاده کند، والا زمینه گسست نسلی فراهم می‌شود.

سلیمانی بیان کرد: دولت مشخص کند که جایگاه نسل سوم و چهارم در امور مدیریت کشور کجاست، کفران نباید کرد، رهبری با پشتوانه مردم شاخ بزرگ شیطان بزرگ را شکسته است، شیطانی بزرگ که مبارزه کرده بود تا خاورمیانه را ببلعد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان گفت: نیروهای وفادار به اسلام و کسانی که به دنبال آزادی هستند در این نقطه حساس، باید هوشیار باشند، چراکه دیدید اوباما چگونه به تنظیم واداشته شد و با یک حرکت دیگر او به خاک مالیده می‌شود، به این حرکت ادامه دهید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها