امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53007
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نخستین نطق میان دستور خود در صحن علنی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اینجانب با شعار توسعه همه‌جانبه حول محور ولایت، وحدت سیاسی و اتحاد جغرافیایی وارد عرصه انتخابات شدم که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث جذب حداکثری این اقدام صورت پذیرفت.

وی افزود: در اسفند ماه سال 90 انتخابات برگزار شد اما به دلیل برخی از تخلفات و با دقت و نظارت شورای نگهبان باطل اعلام شد که متأسفانه حدود یک و نیم سال این حوزه بدون نماینده بود و مشکلاتی را برای آن به وجود آورد.

نماینده دماوند با بیان اینکه از دولت نهم و دهم اعتبار و امکانات خاصی عاید منطقه ما نشد، خاطرنشان کرد: با اینکه وضعیت بودجه دولت مناسب بود و سفرهای استانی برای برخی از شهرها حداقل 3 بار صورت پذیرفت، اما برای این حوزه انتخابیه، تنها یک سفر نصفه و نیمه صورت گرفت که در آخر نیز مصوبات آن به درستی انجام نشد، به طوری که 7 فرماندار برای 8 سال در سطح منطقه عزل و نصب شدند.

عباسی تصریح کرد: هم اکنون طرح‌هایی در این منطقه وجود دارد که از زمان دولت آقای هاشمی آغاز شده، اما برخی از آنها 50 درصد هم توسعه نداشته است.

وی ادامه داد: در بحث مسکن مهر متأسفانه بدون مطالعات کارشناسان و با وجود زمین‌های بسیار مرغوب که مورد توجه زمین‌خواران نیز است، آمده‌اند و هزاران اصله درخت را که از سال 68 به صورت پارک جنگلی ایجاد شده بود، ویران و مسکن ایجاد کرده‌اند.

نماینده دماوند ادامه داد: امروز در حالی که مسکن مهر در بسیاری از مناطق این حوزه آماده است، آن را واگذار نمی‌کنند، کم کاری‌هایی در بحث اتصال گاز، برق و آب وجود دارد که در حال تلاش هستند، اما امید است وزیران مربوطه در این زمینه اقدام کنند.

عباسی در پایان گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه به مهاجرت‌پذیر بودن این منطقه و وجود 4 منطقه جمعیت‌خیز پردیس، دماوند، رودهن و فیروزکوه زیرساخت‌ها طوری طراحی شود که در آینده بتوان استان البرز شرقی را با محوریت دماوند در شرق تهران داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار