امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53023
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ویکتور یانوکوویچ" و "باراک اوباما"، روسای‌جمهوری اوکراین و آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ویکتور یانوکوویچ" و "باراک اوباما"، روسای‌جمهوری اوکراین و آمریکا در یک دیدار غیررسمی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر ملاقات کرده و به تبادل نظر در مورد اوضاع پیرامون سوریه و همچنین مسئله همگرایی اروپایی اوکراین پرداختند.

یانوکوویچ (که برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده) در کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: در دیدار با باراک اوباما، ما به بررسی آخرین وضعیت پیرامون سوریه پرداختیم و من تاکید کردم که هر نوع راه حل مسالمت‌آمیز برای رفع مشکلات، بهتر از حتی یک جنگ کوتاه مدت است که ممکن است به یک فاجعه انسانی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر لازم است تا به دنبال راه مسالمت‌آمیز  برای حل و فصل این مناقشه از طریق مذاکرات سیاسی و اقدامات دیپلماتیک بود.

رئیس‌جمهوری اوکراین هفته گذشته نیز پیشنهاد کرده بود که متخصصان این کشور نیز با توجه به تجربه خوبی که دارند، در برنامه نابودی تسلیحات شیمیایی در سوریه مشارکت داشته باشند.

یانوکوویچ همچنین با یادآوری اینکه مسئله همگرایی اروپایی اوکراین نیز در مذاکرات وی با رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح شد، افزود: من تاکید کردم که ما در ادامه این راه مطمئن هستیم و این خط‌مشی به تصویب رسیده در پارلمان اوکراین است.

دولت اوکراین در تاریخ 18 سپتامبر پیش نویس توافقنامه مربوط به اتحاد با اتحادیه اروپا را مورد تایید قرار داد که ایجاد منطقه آزاد تجاری بین دو طرف را در نظر گرفته است.

این توافقنامه قرار است در چارچوب نشست آتی سران اتحادیه اروپا که در ماه نوامبر در ویلنیوس برگزار خواهد شد، به امضاء طرفین برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار