امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53025
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «عبدالله ابن محمد الشیخ» رئیس مجلس شورای عربستان سعودی در بازدیدی 3 روزه از قرقیزستان با مقامات ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «عبدالله ابن محمد الشیخ» رئیس مجلس شورای عربستان سعودی در بازدیدی 3 روزه از قرقیزستان با مقامات عالی‌رتبه این کشور مذاکراتی انجام داد.

این مقام پارلمان عربستان با دعوت همتای قرقیزی خود و به منظور گفت‌وگو با مقامات سیاسی به «بیشکک» سفر کرده و در مورد برخی از طرح‌های مورد توجه با مقامات این کشور تبادل‌نظر کرد.
ملاقات با «اسیل‌بیک ژئین‌بیک‌اف» رئیس مجلس قرقیزستان از برنامه‌های اصلی این بازدید بود و در این دیدار در مورد اعزام هیئت‌های رسمی پارلمانی به کشورهای یکدیگر و همچنین برگزاری همایش‌هایی برای بررسی مسائل مورد توجه با هدف ایجاد زمینه روابط، موافقت شده‌ است.
به گفته منابع رسمی، دیدار با «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان و «ژانتورا ساتی‌بالدیف» نخست‌وزیر این کشور نیز از دیگر بخش‌های برنامه بازدید این مقام مجلس عربستان در بیشکک بود.

رئیس مجلس شورای عربستان اولین مقام عالی‌رتبه از عربستان سعودی است که در مدت 20 سال استقلال قرقیزستان از این کشور بازدید کرد.
کارشناسان این بازدید را عمدتا تشریفاتی دانسته و معتقدند که عربستان به استثنای چند طرح کمکی در بخش‌های آموزش و بهداشت، دیگر برنامه‌ای را برای اجرا در قلمرو قرقیزستان در دست ندارد و بعید است که با چنین سفری وضعیت روابط  وجانبه بیشکک و ریاض تغییر یابد.

به گفته این کارشناسان، برنامه‌ریزی سفر هیئت‌های متشکل از مقامات رسمی قرقیزستان به عربستان و بازدید هیئت‌های تجار عرب از بیشکک تنها اقدامی می‌باشد که مقامات رسمی 2 کشور ضمن اینگونه بازدیدها به توافق می‌رسند.انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها