امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53029
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ منابع آگاه خبر داده اند که «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا قرار است هفته جاری اولین معاهده جهانی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ منابع آگاه خبر داده اند که «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا قرار است هفته جاری اولین معاهده جهانی مرتبط با تنظیم 80 میلیارد دلار به صورت سالانه برای تجارت سلاح های متعارف که هدف از آن ریشه کن کردن تسلیحاتی است که در جنایت های جنگی و نسل کشی استفاده می‌شود را امضا کند.

بر اساس اعلام منابع آگاه، وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه قرار است این معاهده جهانی را امضا خواهد کرد.

این معاهده تسلیحاتی اوایل سال جاری میلادی وسط سازمان ملل متحد اتخاد شد و هدف از آن تنظیم تجارت تانک، خودروهای زرهی رزمی، هواپیماهای جنگی، بالگردهای تهاجمی، موشک ها و همچنین تسلیحات کوچک است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که در مراسمی که پیشتر به منظور امضای این معاهده تسلیحاتی در سازمان ملل و با حضور انگلیس، فرانسه و تقریبا 60 کشور جهان برگزار شد، آمریکا حضور نداشت.

کری در این باره اعلام کرده بود که دولت واشنگتن، با وجود مقاومت دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا و قانونگذارانی که نگرانند که تصویب این پیمان به تصویب قوانین جدید نظارت های تسلیحاتی در آمریکا منجر شود، این معاهده تسلیحاتی را امضا خواهد کرد.

این پیمان، کشورها را از انتقال و صادرات تسلیحات در صورتی که از آنها برای نقض تحریم های تسلیحاتی و یا نسل کشی و یا جنایت علیه بشریت و جنایت های جنگی استفاده شود، منع می کند و کشورهای امضا کننده این پیمان باید اقداماتی را به منظور جلوگیری از انحراف سلاح های معمولی به بازارهای غیرقانونی اتخاد کنند و این همان تبصره ای است که حامیان حمل سلاح در کنگره آمریکا نگران آن هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها