امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53035
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، الازهر پس از دو سال از اعلام نیت خود برای تاسیس چند شبکه تلویزیونی روز گذشته اعلام کرد فعالیت‌های نخستین شبکه خود را به ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، الازهر پس از دو سال از اعلام نیت خود برای تاسیس چند شبکه تلویزیونی روز گذشته اعلام کرد فعالیت‌های نخستین شبکه خود را به صورت آزمایشی بر روی ماهواره «نایل‌ست» آغاز کرده است.

الازهر اعلام کرده: برای نشر اندیشه میانه‌رو اسلامی و ارزش‌های آن و در میانه ده‌ها شبکه جریان‌های اسلامی که در نشر فتنه و تکفیر دیگران فعالیت می‌کنند، این شبکه را راه‌اندازی کرده است.

شیخ الازهر نیز گفته است: این شبکه بدون قید و بندهایی که شیوه و مسیر معتدل الازهر را بند بزند، کار خواهد کرد و پیام اسلام را که الازهر هزار سال است از آن دفاع کرده منتشر خواهد کرد.

به گزارش فارس، الازهر، مهر و آذر ماه سال 1390 بود که این دانشگاه بزرگ اسلامی در دو مرحله از تاسیس شبکه‌های تلویزیونی خبر داده بود و گفته بود که الازهر پایگاه اینترنتی خود را تقویت می‌کند و به دنبال تاسیس سه شبکه تلویزیونی در اوائل سال 2012 است که تا میانه سال 2013 این اتفاق رخ نداد.

برپایه این گزارش، الطیب پیش از این گفته بود: این شبکه ماهواره‌ای به نام الازهر فعالیت خواهد کرد و مطمئنا مورد قبول مردم مصر قرار خواهد گرفت؛ حضور علما در برنامه‌های این شبکه تلویزیونی برای تصحیح چهره ارائه شده از اسلام مساله‌ای مهم است و این در اولویت است چراکه تندروها از فرصت استفاده کرده‌اند اما ما آنها را به حال خود رها نمی‌کنیم.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها