امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53074
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) خانه ملت در سخنانی به عنوان اولین مخالف کلیات طرح اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، اظهار داشت: مجلس تاکنون مصوباتی را در رابطه با ایثارگران داشته است اما این مصوبات قابلیت اجرایی نداشتند.

وی افزود: اگر این طرح قابلیت اجرایی داشته باشد، بنده دست طراحان آن را می‌بوسم، اما اگر فقط می‌خواهند با ارائه این طرح‌ها، آبروی جانباز و خانواده شهدا را ببرند، شما را به خدا و به دین، این کار را انجام ندهید.

نماینده لنگرود در مجلس با مغایر خواندن این طرح با اصل 75 قانون اساسی، گفت: شورای نگهبان این طرح را رد می‌کند، بنابراین چرا می خواهید آبروی جانبازان را ببرید؟ معنای حقوق حالت اشتغال این است که چون آمادگی جسمانی فعالیت برای برخی جانبازان وجود ندارد، دولت به آنها حقوق می‌دهد.

در ادامه این جلسه محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین و آخرین مخالف کلیات طرح مذکور، گفت: هیچ کس و هیچ احدی از نمایندگان مجلس با کمک به ایثارگران و حل مشکلات آنان مخالف نیست.

وی افزود: گلایه ما از کمیسیون اجتماعی است که چند وقتی است طرح‌های پیشنهادی این کمیسیون به دلیل عدم مصوبات قبلی، مجددا به کمیسیون ارجاع می‌شوند، دوستان کمیسیون اجتماعی به جای اینکه وقت بگذارند و مشکلات ایثارگران را حل کنند می آیند و یک متنی را می‌نویسند که اصلا قابلیت اجرایی ندارد، زمانی هم که ما سخن می‌گوییم، تصور می‌کنند ما با کمک به ایثارگران مخالفیم.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه همه ما از بچه‌های جبهه و جنگ هستیم و اصلا اینطور نیست که با کمک به ایثارگران مخالف باشیم، گفت:‌ زمانی که متنی می‌نویسیم که قابلیت اجرایی ندارد، باید برای نوشتار و متن‌مان، اصلاحیه در نظر بگیریم، ما پیشنهاد و موضوع این طرح را قبول داریم اما روش آن را نمی‌پذیریم.

نماینده کرمان در مجلس در پایان گفت:‌ ما با موضوع مشکلی نداریم بلکه با شکل کار مخالفیم، چرا باید کاری انجام دهیم که قابلیت اجرایی ندارد؟ همه ایثارگران افتخار کشور ما هستند، با متنی که قابلیت اجرایی ندارد، جز ایجاد توقع برای عده‌‌ای، اتفاقی نمی افتد، بنابراین بهتر است در ابتدا مشکل بار مالی این طرح را حل کنیم. انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها