امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53085
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۹
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه که نمی‌داند چه کسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه که نمی‌داند چه کسی "ولادیمیر پوتین" را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرده و آیا این شخص اختیارات لازم در این رابطه را داشته است یا نه، ولی در هر صورت اگر منظور ارزیابی تلاش‌های رئیس‌جمهوری روسیه برای حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران سوریه است، ابتدا باید منتظر نتیجه این اقدامات بود. 

در اوایل ماه سپتامبر برخی رسانه‌ها خبر دادند که کمیته جایزه صلح نوبل نامه‌ای دریافت کرده که در آن رئیس‌جمهوری روسیه را مستحق دریافت این جایزه دانسته شده است. مقامات این کمیته تفسیری در این رابطه ارائه نداده‌اند، چرا که اسامی نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل سری باقی می‌ماند.

پسکوف در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا» در این مورد با اشاره به اینکه نمی‌داند چه کسی رئیس‌جمهوری روسیه را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرده و آیا این شخص اختیارات لازم در این رابطه را داشته، گفت: ولادیمیر پوتین شخصا چندان طرفدار دریافت جایزه و یا مدال افتخار نیست، برای او رضایت خاطر از نتیجه بخش بودن تلاش‌ها در حل مشکلات مهم است.

این مقام کرملین در عین حال افزود: اگر این نامزدی بخاطر نقش وی در  حل و فصل بحران سوریه است، صحبت در این مورد فعلا بسیار زود است، چرا که در ابتدا  باید منتظر  بود تا نتیجه اقدامات وی چه خواهد شد.

به گفته وی، رئیس‌جمهوری روسیه تلاش‌های زیادی در این راستا انجام داده و  مهارت دیپلماتیک بسیاری در این راه بخرج داده است تا منطقه خاورمیانه و کل جهان شاهد یک مناقشه نظامی دیگر نباشد که ممکن است عواقب فاجعه آمیزی در پی داشته باشد. البته این اقدامات هنوز نتیجه قطعی نداشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها