امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53099
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه قم، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با فرمانده سپاه و مسئول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه قم، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار با فرمانده سپاه و مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: هر وقت که به اهل بیت(ع) و شهدا تمسک پیدا کردیم در آن کار بی شک موفق بودیم.

وی با اشاره اینکه ایران بدون اسلام معنا ندارد بیان کرد: در جنگ جهانی اول و دوم ما فقط ایرانی بودیم و اسلام را نداشتیم ولی در جنگ تحمیلی هشت ساله حق علیه باطل ما ایرانی اسلامی بودیم که توانستیم غلبه پیدا کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به اهمیت مقاومت افزود: ایرانی بودن فرع قضیه است آنچه که مهم است اسلامی بودن است که ایرانی بودن را حفظ کرده است.

وی اظهار داشت: فرع دین مهم است ولی آن چیزی که به عنوان اصل مبنا دارد اصول دین است.

مفسر قرآن کریم افزود: تا قبل از انقلاب ما به خواسته‌های دشمنان چشم می‌گفتیم ولی چه شده است که بعد از انقلاب دشمنان حتی جرأت گزافه‌گویی هم درباره ما را ندارند.

وی ابراز داشت: بیشترین شهید در دوران دفاع مقدس متعلق به قشر روحانیت است و این نشانگر آن است که دین در پیشبرد جنگ بسیار نقش مهمی را ایفا کرده است.

آیت‌الله جوادی آملی همچنین عنوان کرد: بسم الله را پنج درصد به خاطر ثواب می‌گویند که ابتدای هر کار گفته شود و 95 درصد به این معناست که انسان همه کارهایش را برطبق دین و اسلام انجام دهد.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد:خدمت به مردم و ایجاد شغل و کار از مهمترین ستونی است که دین به آنها سفارش کرده است به حدی که در اقامه نماز هم چنین قطعیتی را به کار نبرده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از زحمات و تلاش های سپاه بیان کرد: تا می‌توانید خودتان را از سلاح و تجهیزات به روز کنید تا دشمن حتی فکر حمله به شما را هم در سر نداشته باشد.

آیت‌الله جوادی آملی مهمترین عامل موفقیت سپاه را داشتن کرامت دانست و ابراز کرد: هر کشور و فردی که دارای کرامت باشد موفق و پیروز است و مهمترین دلیل پیروزی در جنگ آن کرامت بود.
انتهای پیام/2258/ط
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها