امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53107
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری العربیه، این روزها در صنعا پایتخت یمن فیلم سینمایی «از دست رفته» به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری العربیه، این روزها در صنعا پایتخت یمن فیلم سینمایی «از دست رفته» به عنوان نخستین فیلم سینمایی این کشور در حال فیلمبرداری است.

بنابر این گزارش، هر چند یمن پیش از این فیلم‌های سینمایی تولیدی داشته اما این نخستین فیلم سینمایی این کشور است که با تکنولوژی‌های جدید و با تیم و کستینگ کامل یمنی ساخته می‌شود.

این فیلم، داستانی اجتماعی دارد که الهام‌گرفته از واقعیت یمن است و از نبود امنیت و از دست رفتن عدالت و مشکلات عدم حاکمیت قانون در این کشور سخن می‌گوید.

فیلم روایتی از داستان ابواحمد مهاجر یمنی است که برای سرمایه‌گذاری به این کشور بازمی‌گردد اما متوجه دخالت‌های چهره‌های بانفوذ در طرح او می‌شود و تنها فرزندش کشته می‌شود و به جای سرمایه‌گذاری مجبور می‌شود در راهروهای دادگاه‌ها به دنبال عدالت بگردد.

داستان این فیلم را «فکری قاسم» خبرنگار و روزنامه‌نگار یمنی از روزمرگی مردم یمن نوشته است که با امکانات مادی محدود خود تهیه‌کنندگی آن را نیز بر عهده دارد.

وی می‌گوید: تلاش می‌کنیم در این فیلم نشان دهیم که یمن زیباست اما زشتی در مردمی است که فکر می‌کنند بالاتر از قانون و حکومت هستند.

سمیر العفیف کارگردان این فیلم نیز با بیان اینکه فیلم تراژدی و درام است، می‌گوید: در این فیلم وحشتی که مردم یمن در آن زندگی می‌کنند از طریق شخصیتی به نام «مراد» که فردی نظامی است به تصویر کشیده می‌شود و این شخصیت فردی است که نمی‌تواند به دلایل سختی زندگی به فرزندش رسیدگی کند.

بنابر این گزارش این نخستین فیلم یمنی است که به جرات به نقد وضعیت امنیتی و اجتماعی در یمن می‌پردازد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها