امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53126
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان نخستین موافق کلیات طرح اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اظهار داشت: توجه به جانبازان فضیلتی است که باید آن را مدنظر قرار دهیم، چراکه همه ما نسبت به این قشر از جامعه مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه با تصویب طرح مذکور بار مالی جدیدی به دوش دولت گذاشته نمی‌شود، گفت: امروز در یک فرآیند طبیعی، جانباز حالت اشتغال به کار گرفته می‌شود و به او حقوق داده می‌شود، بنابراین این مسئله برای دولت بار مالی ندارد.

در ادامه این جلسه مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس در سخنانی به عنوان دومین و آخرین موافق کلیات طرح اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران خاطرنشان کرد: از سال 72 تا پایان سال 91، حقوق حالت اشتغال به جانبازانی که ناتوانی کامل دارند و با مشقت فعالیت می‌کنند، پرداخت می‌شد و به آنها اجازه داده شد در جای دیگری هم اشتغال داشته باشند.

وی افزود: سال 75، مجلس مصوب کرد که این دو دریافتی از صندوق دولت محسوب نمی‌شود، بنابراین چنین طرحی بار مالی جدیدی نیست و 19 سال است که به جانبازان پرداخت می‌شود.

رحماندوست تأکید کرد: خانه‌نشین ‌کردن جانبازان تنبیه آنهاست و نباید به آنها بگوییم که حق ندارید، کار کنید و اگر بخواهید در جایی فعالیت کنید، حقوق حالت اشتغال شما قطع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ما نسبت به ایثارگرانی که در جنگ بودند ارادت داریم و توانمندی آنها را به رسمیت می‌شناسیم، تصریح کرد: ما می‌گوییم اگر جای دیگری مشغول شدید حقوق می‌گیرید و حقوق حالت اشتغال شما قطع نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها