امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53137
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  شهاب الدین منتظمی با بیان اینکه حفاظت از تنوع زیستی از اولویت‌های اصلی سازمان حفاظت محیط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  شهاب الدین منتظمی با بیان اینکه حفاظت از تنوع زیستی از اولویت‌های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست محسوب می شود ،گفت: در کشورهای در حال توسعه، حفاظت از زیستگاه همراه با توسعه پایدار اصلی‌ترین روش حفاظت است.

وی ادامه داد: در دو دهه گذشته با استفاده از روش‌های نوین از قبیل زیست فناوری در زمینه‌های مختلف از جمله حفاظت و احیاء گونه‌های در معرض تهدید فراهم شده است.

منتظمی،به کاربردهای زیست فناوری در زمینه حفظ، نگهداری و بهره برداری مناسب از ذخایر ژنتیکی به روش کشت بافت که دارای پتانسیل بسیار بالایی برای حفظ ژرم پلاسم است، اشاره کرد و گفت: در کشور ایران نیز اقدامات موثری در جهت احیای گونه‌ها  به ویژه گونه‌های دارویی انجام شده است.

مدیر کل دفتر موزه‌های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه استفاده از زیست فناوری در دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی این سازمان با مطالعه و باززایی چندین گونه در  معرض خطر انقراض گیاهی انجام شده است، گفت: باززایی گونه های در معرض خطر انقراض سوسن چلچراغ ، زوفایی، پونه بینالودی و اسپندی با موفقیت انجام شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها